Nihat Soğuk, Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Soğuk, "Hizmet bayrağını çok daha ileriye taşımak amacıyla adayım" dedi.Eski Çınarlık Belediye Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili olan Nihat Soğuk, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı'nda yapılan bir toplantıda aday adaylığını duyurdu.Nihat Soğuk, aday adaylığı açıklamasında, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlayarak, geçmişteki siyasi ve profesyonel kariyerine değindi. 1965 yılında Çarşamba'da doğan Soğuk, Çınarlık Belediye Başkanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği gibi görevlerde bulunduğunu anlattı.
Başkan adayı soğuk şunları söyledi:"Beni siyaseten bir çoğunuz tanıyorsunuz. Geçmişte Çınarlık Belediye Başkanlığı şu an ise Çarşamba Meclis Üyesi olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevini icra ediyorum. 1965 yılında Çarşamba’da doğdum. Çocuk yaşlardan itibaren ailemin de ülke meseleleri ve siyasete ilgisiyle siyasetin hep içinde oldum. Meslek hayatım Çarşambaspor, Tokatspor ve Sökespor’da profesyonel futbolcu olarak başladı. Bir süre esnaflık yaptıktan sonra Çınarlık Beldesi’nde Refah ve Fazilet Partilerinde Kurucu Belde Başkanlığı, Fazilet Partisi Meclis Üyeliği ardından ise Fazilet Partisi’nden 1999 yılında başlayan Çınarlık Belediye Başkanlığı görevimi yürüttüm."
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/659e90daa7868.png)
Çarşamba Belediye Başkanlığı’na talibim
Nihat Soğuk, AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam ettiğini belirterek, "2019 yılından beri Çarşamba'ya çok önemli hizmetler veren Belediye Başkanımız Halit Doğan’ın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından, Bugün itbarıyla Samsun’un en önemli ve en kıymetli ilçelerinden biri olan Çarşamba ilçemizin belediye başkanlığına halkımızın teveccühü ve büyüklerimizin desteği ile aday adayıyım. Hizmet bayrağını çok daha ileriye taşımak amacıyla Çarşamba Belediye Başkanlığı’na talibim." dedi.ÇARŞAMBA'NIN GELECEĞİ AYDINLIKBu süreç içerisinde kalbi halka hizmet amacıyla çarpan, Çarşamba’nın sosyoekonomik, kültürel ve belediyecilik hizmetlerine katkı sağlamış ilçemizi mevcut halinden hep daha ileriye taşıma aşkı taşıyan tüm kardeşlerimle birlikte hareket etmek istiyorum. Potansiyeli ve mevcut yapısı ile çok daha iyi yerlerde olmayı hak eden Çarşamba için Allah’ın yardımı, hükümetimizin tecrübesi, Büyükşehir Belediyemizin katkıları ve halkımızın desteğiyle bu kutsal hizmet yolculuğunu başlatmaya hazırız ve kararlıyız. Çarşambamız için bundan sonrası çok daha güzel ve aydınlık olacaktır. Bugün burada bulunan parti üyelerimize, hemşerilerimize ve siz değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyor, bügüne kadar Çarşambamıza hizmet eden tüm belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum''![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/659e9103987d9.png)