Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün milli eskrimcisi Nisanur Erbil, Paris 2024 Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, milli sporcuyu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nden yapılan açıklamada, “Milli eskrimcimiz Nisanur Erbil, Uluslararası Eskrim Federasyonu’ndan (FIE) 28 Mayıs 2024 tarihinde aldığı davetle Avrupa kıta kotasını kullanarak kadınlar kılıç disiplininde Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazandı” ifadelerine yer verildi. Ayrıca, Nisanur Erbil’in bir ilke imza attığı belirtilerek, Olimpiyat tarihinde kılıç disiplininde ülkemizi temsil edecek ilk kadın sporcu olacağı vurgulandı.
Nisanur Erbil, Paris 2024 Olimpiyatları’nda kadınlar kılıç disiplininde mücadele edecek ve bu alanda Türkiye’yi temsil eden ilk kadın sporcu olarak tarihe geçecek. Kendisine başarılar diliyoruz!kapsamhaber
Başkan Doğan’dan Nisanur’a Tebrik
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Nisanur Erbil’in Olimpiyatlara katılma hakkı kazanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Milli gururumuz Nisanur Erbil kardeşimizin, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandığı haberini almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sporun her dalında fark yaratan ve büyük başarılara imza atan, sporun şehri Samsun’umuzda yetişen Nisanur Erbil kardeşimiz ülkemizi ve şehrimizi Paris’te temsil edecek. Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün milli sporcusu Nisanur Erbil’e ve tüm milli sporcularımıza canı gönülden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66564086825a6.png)