Samsun'un yetiştirdiği başarılı iş insanlarından biri olan Osman Yılmaz, hem kariyeri hem de sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekiyor. Gülören Köyü'nde başlayan hayat yolculuğu, onu Samsun ve gençliğe adanmış bir yaşamın merkezine taşıdı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609af4ab4d0d.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609777121e7d.png)
![Osman Yılmaz Sosyal projeler](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609aef216b18.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609b072c2b2f.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609af4ab4d0d.png)
Kimdir Osman Yılmaz?
08.02.1983 tarihinde Samsun'un Çarşamba ilçesinin Gülören Köyü'nde dünyaya gelen Osman Yılmaz, ilkokuldan sonra eğitim hayatını Ankara'da sürdürdü. Babasını erken yaşta kaybetmesi, onu genç yaşta iş hayatına atılmaya itti. 2005 yılında müteahhitliğe adım atan Yılmaz, 'HASANOLAN' inşaat şirketini kurarak iş hayatındaki ilk ciddi adımını attı. Yılmaz, 2009 yılında ise HİEM İnşaat Limited şirketini kurdu ve inşaat sektöründe önemli projelere imza attı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609777121e7d.png)
ASİYAD Başkanlığı ve Sosyal Sorumluluk Projeleri
Yılmaz, Ankara ve Samsun'da iş dünyasının önemli iş insanlarından biri olarak, Ankara Samsun Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği'nin (ASİYAD) kuruluşundan itibaren başkanlık görevini yürütüyor. 27 Mayıs 2015'ten bu yana sürdürdüğü bu görevle beraber, Yılmaz gençlere yönelik eğitim, sosyal ve kültürel çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor. 2020 yılında başlattığı "Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek" projesiyle gençlere eğitim ve istihdam imkanı sağlayarak dikkatleri üzerine çekti.![Osman Yılmaz Sosyal projeler](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609aef216b18.png)
SAMKON ve ASFED ile Samsun'a Hizmet
2021 yılında Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON)'nun Genel Başkan Vekilliğine başlayan Yılmaz, Samsun ve Samsunlulara hizmet etmek için çeşitli platformlarda aktif rol almaya devam ediyor. 2022 yılında kurulan Ankara Samsun Federasyonu (ASFED)'nu hayata geçiren Yılmaz, federasyon aracılığıyla 650 genç Samsunlu'ya burs imkanı sağladı.Samsun Gençlik Buluşması
Osman Yılmaz, 18 Aralık 2022'de Ankara ATO Congresium'da gerçekleştirilen 'Samsun Gençlik Buluşması'yla Samsunluları bir araya getirdi. Bu buluşmada düzenlenen sanat yarışmaları ile gençlerin kültür ve sanata yönelimlerini artırmayı hedefledi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/6609b072c2b2f.png)