Samsun Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde, 'Renk&Ahenk' Adlı Resim Sergisi açıldı. Okul sitesinden yapılan açıklamada, "Renk&Ahenk Adlı Resim Sergimizin açılışını yaptık. Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mehtap Altıparmak rehberliğinde, öğrencilerimizin hazırladığı 'Renk ve Ahenk' adlı Resim Sergimizi, Şube Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz," denildi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66618746290b7.png)
Samsun Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde düzenlenen Renk&Ahenk Resim Sergisi, sanatın ve yaratıcılığın desteklenmesi açısından önemli bir etkinlik oldu. Öğrencilerin eserlerini sergileme fırsatı bulduğu bu etkinlik, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.Haber - Yorum : Oktay ZERRİN- Samsun
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66618746290b7.png)
Katılımcılar ve Teşekkürler
Sergi açılışına Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin yanı sıra çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehtap Altıparmak’ın rehberliğinde gerçekleştirilen sergi, öğrencilerin sanatsal yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı buldukları bir platform oldu. Katılımcılar, öğrencilerin eserlerine hayran kaldıklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.Kültür ve Sanatın Önemi
Haber ve yorumda Oktay Zerrin, Kültür ve Sanat etkinliklerinin bir ülkenin ilerlemesi ve adından söz ettirebilmesi için büyük önem taşıdığını vurguladı. Zerrin, "Kültür, sanat, müzik ve şiir dinletileri, resim ve heykel sergileri, şair ve yazarlar, aşıklar ve ozanlar gibi meslek üstâdları ve sanatçılarıyla, olumlu yaklaşımlarda bulunmanın eğitim ve öğretim adına faydalar sağlayacağı âşikardır," dedi.Geleceğin Mimarları
Zerrin, yarının mimarları olacak öğrencilerin gizli yeteneklerinin topluma sunulmasının önemine dikkat çekti. "Öğrencilerimize, çocuk ve gençlerimize değer vererek, onlardaki gizli yeteneklerin topluma sunulması; güzelliklerin, ortamın, çevrenin, toplumu ve ülkelerin, mesafe kaydederek, ileri gitmesine vesile olacaktır. Böyle resim sergilerinin sanatımıza olan katkıları asla küçümsenemez," ifadelerini kullandı.Birlik ve Beraberlik
Birlik ve beraberlik ruhuyla ortak hareket etmenin eğitim, kültür, sanat, bilim ve ilim yolunda önemli adımlar atılmasını sağlayacağını belirten Zerrin, "Öğrencilerimizi ve değerli öğretmenlerimizi ve onları olumlu yöne motive eden okul yönetimlerini kutlar, teşekkür ederiz," dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/666186f067c79.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/666187290de6a.png)