Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD) yönetimi ve üyeleri, Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD)'nin davetlisi olarak Samsun'a geldi. 19 Mayıs kutlamaları kapsamında gerçekleşen bu ziyaret, kuzey ve güneyin ticari ilişkilerini geliştirmeyi amaçladı.İş Kadınları Kendilerini Tanıttıİki günlük ziyaretin ilk etkinliği, bir otelde düzenlenen tanışma toplantısı oldu. Toplantıya CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ile CHP eski Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da katıldı. Her iki derneğin üyeleri, kendilerini tanıtarak iş yaptıkları sektörler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Ticari İlişkiler GelişecekToplantıda konuşan SAMİKAD Başkanı Şehnaz Dereli, Samsun'un 19 Mayıs şehri olduğuna dikkat çekti ve Gaziantep ile Samsun’un ticari ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Dereli, "Gaziantep sanayi anlamında oldukça güçlü bir şehir. Samsun da Karadeniz'in başkenti. Bu birlikteliklerle kadınların daha güçlenmesine öncülük etmek istiyoruz" dedi.
Ziyaretler Devam EdecekGAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Haftası'nda Samsun'a gelmekten mutluluk duyduklarını belirtti. Leylek, "Gaziantep kendi kendine kurtulan ve Gazi unvanı alan bir şehir. Samsun ise kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs şehri. Bu iki kadim şehrin kadınları olarak ticarette de söz sahibi olmak ve ticari faaliyetlerimizi geliştirmek üzere bir araya geldik. Bu ziyaretler karşılıklı olarak devam edecek" dedi.
Desteğe Her Zaman HazırızCHP eski Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, kadınların güçlenmesinden mutluluk duyduğunu belirterek her iki derneğin üyelerini tebrik etti. CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ise kadınlara her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.
Atatürk Heykeli Hediye EttiToplantının sonunda GAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek, SAMİKAD Başkanı Şehnaz Dereli'ye özgürlüğü ve bereketi simgeleyen el yapımı plaket verirken, Dereli de Leylek'e Onur Anıtı görselli Atatürk heykeli hediye etti. Ayrıca, Gaziantep’e özgü Osmanlı saray kumaşı, eski milletvekili Hancıoğlu ve Milletvekili Çan’a hediye edildi.
Vali Tavlı'ya ZiyaretSAMİKAD ve GAGİKAD heyeti, Samsun Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti. Dereli ve Leylek, kadınların iş, siyaset ve yönetim hayatında daha çok yer alması gerektiğine vurgu yaparak destek istedi. Vali Tavlı, kadınların birlikteliğinin önemine dikkat çekti.Başkan Doğan İş Kadınlarını AğırladıGAGİKAD heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan'ı ziyaret ederek kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasını istedi. Başkan Doğan, kadınların güçlenmesine yönelik her türlü faaliyetin destekçisi olduklarını belirtti.
Başkan Türkel’den Destek SözüMisafir iş kadınlarının son durağı, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel oldu. Başkan Türkel, kadınların gelişimine yönelik her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Başkan Dereli ve Başkan Leylek, desteklerinden dolayı Başkan Türkel'e teşekkür etti.Turistik Geziler ve 19 Mayıs EtkinlikleriGaziantepli iş kadınları, Samsun’da iki gün kalarak şehrin turistik yerlerini gezdi ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine katıldı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c7dd2022f.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c7fd416ff.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c846f2991.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c907a8d5f.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c87c5b349.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c94e7fb72.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6648c8a1a7555.png)