SAMSUN-İLKADIM - Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü HEDEF 2024 Lise Giriş Sınav Projesi çerçevesinde, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu'nun düzenlediği "Biz Kazandık Sıra Sizde" projesi, Samsun birincilerini bir araya getirdi. Etkinlik, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu Rehber Öğretmeni Ruşen Yıldırım'ın öncülüğünde gerçekleştirildi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662a3327b7550.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662a334fe4981.png)
Samsun'un Birincileri Bir Arada
Atakum İmam Hatip Lisesi, Aziz Atik Fen Lisesi, Canik Fen Lisesi, Emine-Ahmet Yeni Kız İmam Hatip Lisesi, Garip Zeycan Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi'nin birincisi olan 10. sınıf öğrencileri, etkinliğe katıldı. Lise Giriş Sınavında okullarına birinci olarak yerleşen bu öğrenciler, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu'nun 8. sınıf öğrencilerine lise deneyimlerini, başarı hikayelerini ve gelecek hedeflerini aktardı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662a3327b7550.png)
Öğrencilere Akran Öğretimi
Etkinlik, akran öğretimine dayalı yakın hedef ilkesiyle düzenlendi. Katılan okul birincileri, tam puan alarak lise giriş sınavında yüksek başarı göstermiş öğrencilerden oluşuyordu. Etkinlikte, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yeni bakış açıları kazandırılması ve tecrübelerden faydalanma imkanı sunuldu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662a334fe4981.png)
Projeye Yüksek Memnuniyet
Etkinliğe katılan öğrenciler ve paydaş okulların memnuniyeti nedeniyle, "Biz Kazandık Sıra Sizde" projesinin her yıl geleneksel olarak yapılması kararlaştırıldı. Etkinlik, Okul Müdürü İbrahim Teker tarafından sunulan katılım sertifikaları ile sona erdi. Müdür Teker, başarılı öğrencilere teşekkür ederek, gelecekteki yaşamlarında başarılar diledi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662a33765236d.png)