Samsun Musıki Cemiyeti, pandemi nedeniyle verdiği uzun aranın ardından "Vuslat" adını taşıyan özel bir konserle sanatseverlerle yeniden buluştu. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen bu anlamlı etkinlik, Şef Mücella Payaslı yönetiminde Amasya İris Sanat Akademi Türk Müziği Topluluğu'nun ses ve saz sanatçılarının katılımıyla icra edildi. Konser, Levent Et Entegre'nin katkılarıyla düzenlendi.Konser programı, koro üyelerinin grup ve solo performanslarıyla zenginleştirildi. Toplamda 21 eserin seslendirildiği gecede, 13 solo performans sanatseverlerden büyük beğeni topladı. Eserler, Türk müziğinin seçkin örneklerinden oluşuyordu ve her biri dinleyiciler üzerinde derin bir etki bıraktı.
Şef Mücella Payaslı gecenin önemine değinerek, uzun bir aradan sonra sahne almanın mutluluğunu ve heyecanını dile getirdi. Pandemi sürecinin zorluklarına değinen Payaslı, bu süre zarfında cemiyetin değerli üyesi Yüksel Güney'i kaybettiklerini ve konserin onun sevdiği parçaları da içerdiğini belirtti. Güney'in anısına seslendirilen eserler geceye duygusal bir atmosfer kattı.Şef Payaslı, konserin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve etkinliği izlemeye gelen sanatseverlere teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Samsun Musıki Cemiyeti'nin sanat adına yürüttüğü çalışmalara devam edeceğinin altını çizdi."Vuslat" konseri, müzikseverler için unutulmaz bir akşam oldu ve Samsun Musıki Cemiyeti'nin, Türk müziğine olan bağlılığını ve bu alandaki ustalığını bir kez daha gözler önüne serdi.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66322a86ab18e.png)