Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya, İl Müdür Yardımcısı Uğur Özkaplan, Atakum SGM Müdürü Gülcay Yıldırım, İlkadım SGM Müdürü Murat Tokgöz ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Samsun Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Oda Başkanı Dilaver Öğütcü ve Oda Kurul üyeleri hazır bulundu.
Ziyaret sırasında konuşan
Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya,
Sosyal Güvenlik Haftası’nın toplumda farkındalık yaratma, bilgilendirme ve bilinçlendirme açısından önem taşıdığını vurguladı. Kaya, “Her yıl 16 Mayıs'ı içine alan hafta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 13-19 Mayıs tarihleri arasında on sekizincisini kutlayacağımız Sosyal Güvenlik Haftasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6645b7028fb7e.png)
Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun toplumun her kesimine ulaşmak için etkinlikler düzenlediğini belirterek, “Türkiye olarak ne kadar güçlü olduğumuzu salgın döneminde tüm dünyaya gösterdik. Ülkemiz, bu sıkıntılı günlerde sağlam temeller üzerine inşa edilen Genel Sağlık Sigortası sistemimiz sayesinde tüm dünyaya örnek oldu” ifadelerini kullandı.Samsun
Mali Müşavirler Odası Başkanı Dilaver Öğütcü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Oda olarak öteden beri şehrin seçilmiş ve atanmış yöneticileri ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu anlamda da SGK yetkililerine meslektaşlarımıza vermiş ve verecek oldukları destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.