Erdoğan Tok Kimdir? Neler yaptı, Neler Vadediyor?

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Erdoğan Tok, Yerel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği projelerini anlatırken, başkan olduğu taktirde 5 yıl içerisinde gerçekleştirmeyi vadettiği projelerini de açıklıyor. Şimdi Erdoğan Tok kimdir merak ediliyor?

Samsun 19.03.2019, 20:15 19.03.2019, 22:39
Erdoğan Tok Kimdir? Neler yaptı, Neler Vadediyor?

31 Mart Yerel Seçimlerine geri sayım başladı. İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok'un, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden İlkadım Belediye Başkanı olarak aday gösterilmesinin ardından insanlar sorgulamaya başladı.

Samsun'un Toplam 332.230 kişiyle en yoğun nüfusuna sahip İLKADIM İlçesinin Cumhur İttifakı Ak Parti belediye başkan adayı Erdoğan Tok, yerel seçimler kapsamında çalışmalarına başladı. Bu arada İlkadımlılar Erdoğan Tok ile ilgili araştırmalara başladı.

Gerek google üzerinden gerekse yaptığı ve yapacağı işleri sorgulayan ilkadım vatandaşları şu sorulara cevap aradı:

Erdoğan Tok kimdir? Erdoğan Tok nerelidir? Erdoğan Tok kaç yaşındadır? İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bu zamana kadar hangi projelere imzasını attı? Tok, İlkadım ilçesi için neler yaptı? Ertoğan Tok, hangi projeleri gerçekleştirdi? Erdoğan Tok, bundan sonra hangi projeleri vadediyor? gibi daha sayamadığımız bir sürü sorular bulunuyor? İlkadım sakinleri yeniden Belediye Başkan adayı olan Erdoğan Tok’u yeniden başkan yapacak mı? 31 Mart yerel seçimlere az bir süre kala vatandaş adayları tartıyor.

Erdoğan Tok, sadece bir başkan adayı değil aynı zamanda İlkadım ve İlkadımlıların geleceğini yönetmeye talip olan bir başkan adayı. Erdoğan Tok’un gelecekte yapacağı işler, bu zamana kadar yaptığı işlerle ölçülüyor. İlkadım'ın geleceğiyle ilgili İLKADIM PROJELERİ Serra Otelde bir Lansmanda açıkladı. Erdoğan Tok'un 2019-2024 Dönemi projeleri heyecan uyandırdı.

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Erdoğan Tok kimdir, nerede okudu? Erdoğan Tok nerede doğdu? Samsun’da hemşericilik duygusu ayyuka çıktığı bir yer olurken Erdoğan Tok, Samsun’u ve Samsunluyu yok mu sayıyor?

Samsun’un birçok ilden göç aldığını ve Samsun’da İlkadım ilçesinde yoğun bir nüfusun yaşadığına dikkat çeken Erdoğan Tok, “Hemşehrileri İlkadım'ın zenginliği olarak görüyoruz. Yöneticiler ve hemşeri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Böylelikle mikro milliyetçiliğin yerine makro kardeşliği koyarak daha yaşanabilir bir şehri birlikte inşa etmeye devam edeceğiz" derken genel olarak demeçlerinde Samsunluluk ruhuveya "Samsunluluk bilinci” üzerinde yoğunlaşarak Samsunluları kardeşliğe, birlikte dayanışmaya, bölgede birlikte kalkınmaya davet etmiyor mu?

Erdoğan Tok Kimdir?

1965 yılında Çaykara'da dünyaya gelen Erdoğan Tok, genç yaşlarına kadar hayatını Ordu'da geçirdi. Babasının işleri vesilesiyle Ordu'nun Bucak mahallesinde çocukluğunu geçiren Erdoğan Tok, İlkokul ve Lise yıllarında da birçok sosyal ve kültürel aktiviteler içerisinde bulundu. Erdoğan Tok, Öğrenciliğinde dahi siyasal, sosyal ve sportif faaliyetler içerisinde bulunuyordu. Sportif faaliyetleri seven Erdoğan Tok, hentbol, voleybol ve masa tenisi gibi çeşitli spor dallarıyla ilgilendi. Profesyonel hentbol, masa tenisi oyuncusu ve hakemi de olan Tok, kazandığı birincilik ve derecelerle spordaki kariyerini yükseltti.

Erdoğan Tok, Çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve hayır kurumlarında uzun süre yöneticilik yaptı. 19 yaşından itibaren (1984) siyasi çalışmalar içerisinde yer alan Erdoğan, 1998-2000 yıllarında Fazilet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 2002-2003 yıllarında AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004 yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanlığına seçilerek beş yıl süreyle görev yapan Erdoğan Tok, 2010-2013 yıllarında ise TBMM Müşaviri olarak görev yaptı. İngilizce ve Arapça bilen Erdoğan Tok, evli ve üç çocuk babasıdır.

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK 2014-2018 ADASI NELER YAPTI

Belediye Yeni Hizmet Binası , Cami Külliye Selçuklu Mimarisi, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Unkapanı Kültür Ve Hayat Merkezi, Gençlik Merkezi, Ulugazi Toki Camii, Koşu Yolu Ve Hayat Parkuru, Temmuz Millet Parkı Ve Şehitler Anıtı, Ihlamur Cafe Ve Restoran, Türk İslam Sanatları Merkezi, Çoçuk Parkı 64 Adet, Spor Kompleksi 12 Adet, Okullar İçin Spor Alanları, Cenaze Hizmetleri, İlkadım'dan Çevreci Adımlar, Kültür Gezileri Çanakkale-Bursa, Seyyid Kutbiddin Camii Ve Türbesi Çevre Düzenlemesi, Yalı Camii Çevre Düzenlemesi, Prestijli Cadde Ve Sokaklar, Mahmur Dağı Mesire Alanı, Kentsel (Yerinde) Dönüşüm Projesi, Yeni Okul Müjdesi, Yollarda Büyük Yatırım, İ-Mobil Tim, Spor Yatırımları, Hızır Adım Şefkat Ve Yardım Organizasyonu, Çocuk Kitap Günleri Şenliği, Sünnet Şölenleri, İlkem Her Adımda Eğitim, İlkim Anında Çözüm, Renkli Merdivenler, Sempozyum Kongre Ve Konferanslar, Okur Yazar Buluşması, Açık Hava Yaz Sinema Günleri, İlmek Mesleki Kurslar, Gençler Değerleriyle Buluşuyor, Bilim Şenlikleri, Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım, Gönül Sohbetleri, Komşu İftarları, Seccadenle Gel, İlkadım'da Bir Melek Hoşgeldin Bebek, Engelsiz Yaşam Merkezi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK 31 MART 2019 SONRASI İÇİN HANGİ PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ VADETTİ

Kentsel Yerinde Dönüşüm, İlkadım Spor Köyü, Kent Meydanı, Yöre Kent, Mecidiye Caddesi Açık Avm, Aile Rehberlik Merkezi, El Emeği Göz Nuru Çarşışı, Her Ev Bir Fabrika, Kurban Satış Ve Kesim Yeri Otopark, Kapalı Pazar Yeri, Su Parkı (Aqua Park), Okul Spor Alanları, Kent Park, Engelsiz İlkadım, Sanat Galerisi, Sosyal Yardım Projeleri, Tematik Ve Macera Park, Meslek Edindirme Kursları, Millet Kıraathanesi (Çoçuk Kütüphanesi-Engelli Kütüphanesi), Cenaze Hizmetleri, Türk Hamamı, Sokak Sağlıklaştırma Ve Restorasyonu, Yerel Buluşmalar (Mahalle Buluşmaları), Kariyer İstihdam Merkezi, Atık Getirme Merkezi, Muhtarlık Ofisleri, Yüzme Havuzu, Semt Spor Merkezleri, Kapalı Spor Salonu, Mahalle Bilgi Evleri, Prestijli Cadde Ve Sokaklar (Tarihi Bedestan Çarşışı), Akıllı Kentler Vizyonu, Öğrenciler Yaz Ve Kış Kampları, Kültür Gezileri, Kültür Ve Sanat Sokağı, Aile Spor Merkezi, Camilere Hizmet, Eğitim Kurumlarını Destekleme, Amatör Spor Kulüplerini Destekleme, Uluslararası Sempozyum, Güvenli Parklar, Spor Hat, Sokak Ve Okullara Geleneksel Çoçuk Oyun Alanları, Çevre Temizlik Timi

Yorumlar (0)
açık