İLKEM, ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

İLKEM eğitim merkezi ile hem eğitim kalitesi hem de başarı grafiği ile adında sıkça söz ettiren İlkadım Belediyesi, ''Eğitime Yüzde Yüz'' desteğini kesintisiz şekilde sürdürüyor.

Samsun 13.10.2019, 15:39
İLKEM, ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

lkadım Belediyesi, ''Eğitime Yüzde Yüz'' desteğini kesintisiz şekilde devam ettirirken bu kapsamda İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi destekli  olarak hizmet veren İlkadım Eğitim Merkezi (İLKEM) öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirdi.

İlkadım ilçesinde İLKEM eğitim merkezi ile hem eğitim kalitesi hem de başarı grafiği ile adında sıkça söz ettiren İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde ilkadımlı gençlere eğitim fırsatı sağlayan eğitimin tüm kademelerinde hizmet veren Karadeniz'in ilk ve tek belediye kursu olmaya devam ediyor.

İlkadım Belediyesi İlkem ile İlkadım Eğitim Merkezi, Kadifekale,Yaşardoğu ve Derebahçe olmak üzere 3 şube 860 öğrencisi ile ilkokul, Ortaokul, Lise, YKS,LGS  ve KPSS  kursları ile öğrencilere hizmet veriyor.

İlkadım  Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında sırasıyla  Kadifekale,Yaşardoğu ve Derebahçe İlkem eğitim merkezlerine ziyaret düzenleyerek öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımında bulunan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık; "Bu projemiz ile bünyemizde hizmet veren eğitim kurumlarındaki öğrencilerimize ücretsiz kitap dağıtımında bulunuyoruz." dedi.

Mırık, "Özellikle maddi getiri beklemeden yapılan bu çalışmalarda tek karşılık sizlerin eğitim hayatınızda kazandığınız başarılar.Sizin gibi bu sıralarda okuyan bir ağabeyiniz olarak okumanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve sizlere bu yolda bir ışık olma şansı bulmaktan son derece mutluluk duyuyorum''dedi.

''Eğitime önem veriyoruz''

Yapılan proje hakkında açıklamadu bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; ''Bilgi evi olarak  başlayan bu yolculuk ''İLKEM'' olarak Karadeniz'in en büyük etüt ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Üniversite sınavına bazı öğrencilerimiz teknolojinin imkanlarını kullanırken, bazıları ise kendi imkanları ile hazırlanıyor. ÖSYM’nin formatına uygun olarak hazırladığımız bu kitaplar sınava hazırlanan öğrencilerimize mutlaka bir katkı sağlayacaktır. Şunu biliyoruz ki sizlerin başarısı ilçemizin ve ülkemizin başarısıdır. Bu çalışmayı yapmaktaki amacımız, siz değerli öğrenci kardeşlerimizin bilgi birikimlerine katkı sunmak, daha iyi yerleri kazanmalarına yardımcı olmaktır." dedi.

''Bu başarı hepimizin"

İlkadım Etüd Merkezi olarak yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi veren İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz ise İLKEM olarak kazanılan tüm başarılarda çocukların ve gençlerin her alanda kendilerine en iyi imkanlar sunularak yetişmeleri hususunda tüm imkanları seferber eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a şahsı ve veliler adına teşekkür ederek, "Bu başarı hepimizin başarısıdır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442