Atakum Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı özel bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Gençlik festivali, spor turnuvaları ve konserlerle dolu etkinlikler, bayram coşkusunu Atakum’un dört bir yanına taşıyacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de kutlamalara katılmak için Samsun’a gelecek.
Atakum’da 19 Mayıs Coşkusu
Atakum Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun’a çıkarak Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 105. yıl dönümünü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak. Kutlama programı, spor turnuvalarından konserlere ve gençlik festivallerine kadar geniş bir yelpazede etkinlikler içeriyor.Etkinlik Programı
16 Mayıs - 20 Mayıs:- Kurtuluş Sergisi - Sonsuz Balo: Ata Sahne’de başlayacak ve tarihten karelerin yer aldığı sergi, 20 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
- Plaj Voleybolu Turnuvası: Denizevleri Plaj Voleybolu Sahası’nda saat 10.00-19.00 arasında düzenlenecek.
- Samsun Şöhretler Karması Futbol Şöleni: Atakum Belediyespor Stadı'nda saat 19.00’da başlayacak ve sahilde heyecan dolu anlar yaşatacak.
- Gençlik Festivali: Çakırlar Korusu’nda saat 18.00-23.00 arasında gerçekleştirilecek festivalde çeşitli atölyeler, interaktif oyunlar ve DJ Suat Suata’nın müzik dinletisi yer alacak. Programa 18-30 yaş arası tüm gençler katılabilecek.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Kutlamalara Katılacak
19 Mayıs:- 19 Mayıs Kurtuluş Yürüyüşü: Saat 19.00’da Peçko Fırın önünde başlayacak yürüyüş, Cumhuriyet Kadınları Bando Takımı eşliğinde Kurupelit Yat Limanı’nda son bulacak. Yürüyüşe CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katılacak.
- Konser Programı: Yat Limanı’ndaki konser alanında DJ Arda, Random ve Erman Palancıoğlu’nun müzik dinletisi yer alacak. Özel, vatandaşlarla birlikte konseri izleyecek.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/664669355069f.png)