CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Atakum'un beton şehir imajını değiştirmeyi ve yeşillikler içinde bir ilçe yaratmayı hedefliyor. Doğa dostu projelerle temiz bir Atakum hayal eden Türkel, kentsel tarımı geliştirmek, yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmek ve estetik projelerle şehri güzelleştirmek için çaba gösteriyor.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Atakum'u beton şehir imajından kurtarmak istediklerini belirterek, "Atakum Belediyesi olarak bu soruna el atmayı ve yeşillikler içinde bir ilçe yaratmayı hedefliyoruz" dedi.
CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, "Doğa ve çevre dostu projelerle daha temiz ve hijyenik bir Atakum hayal ediyoruz. Yeni kurulan mahalleler ve kırsal mahallelerimize öncelik verecek, çöp toplama ve hijyen hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Ayrıca, bilimsel bir raporla çöplerin geri dönüşümü sağlanacak ve geri kazanım tesisi kurularak belediyeye gelir sağlanacak" dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65fde181948b3.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65fde1219963b.png)
"KENTSEL TARIM AKADEMİSİ KURACAĞIZ"
Atakum'da kentsel tarımı geliştirmek için ilçenin çeşitli yerlerinde küçük bostanlar oluşturacaklarını ifade eden chp Atakum Belediye Başkan Adayı Türkel, "Bilim insanlarının desteğiyle balkonda tarım projelerini geliştireceğiz. Ayrıca, mutfak artıklarını kompost gübreye dönüştürerek sürdürülebilir bir gelecek için adım atacağız. Yeşil Dönüşüm Kampanyası başlatarak kompost gübre setlerini dağıtacak, mutfak artıklarının toplanmasını sağlayacak ve ücretsiz gübre dağıtımı yapacağız. Ayrıca, Kentsel Tarım Akademisi'nde ücretsiz eğitimler ve sertifika programları düzenleyeceğiz" şeklinde konuştu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65fde181948b3.png)