Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, 31 Mart seçimlerinin ardından gerçekleşen ilk iş gününde belediye personeli ile bir araya geldi. Başkan Ün, bu toplantıda,
"1 Nisan'da siyasetin sona erdiğini, artık tamamen hizmet ve iş odaklı bir döneme girdiklerini" vurguladı. "Biz kimsenin ekmeğiyle oynamaya gelmedik, ekmek vermeye geldik" diyerek, yeni dönemde belediye olarak tamamen hizmete odaklanacaklarını belirtti.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/661d27ad793ef.png)
Başkan Ün, personelle yaptığı toplantıda, Kavak'ın gelişimi için gece gündüz demeden çalışacaklarını ve tüm belediye çalışanlarını bir aile olarak gördüğünü ifade etti. "Artık
Kavak için beraber neler yapabiliriz? Bunları düşünme vakti" diyen Ün, ilçenin gelişimi için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.Kavak'ı "Türkiye'de parmakla gösterilen bir ilçe" yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Ün, "Marka İlçe" olma yolunda özveriyle çalışacaklarını ifade etti. Bu yeni dönemde ilçeyi akıl ve etiğe dayalı bir anlayışla yöneteceklerini ekledi.Toplantı sonunda belediye personeli, yeni dönemin hayırlı olması temennileriyle Başkan Ün'e çiçek takdim etti. Başkan Ün, bu jest karşısında tüm personele teşekkürlerini ileterek, başarılı bir görev süresi geçirme arzusunu dile getirdi. Kavak Belediyesi'nin bu yeni dönemde ilçe sakinlerine değerli hizmetler sunmayı sürdüreceği vurgulandı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/661d280d03682.png)
Şerif Ün Kimdir?
Şerif Ün, 1959 yılında Samsun'un Kavak ilçesinde doğdu. Genç yaşta halka hizmet etme arzusuyla dolu olan Ün, eğitimini tamamladıktan sonra, 1979 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde memuriyete başladı. Buradaki görevine sekiz yıl boyunca devam eden Ün, 1987 yılında kamu hizmetlerinden ayrılarak ticarete atıldı. Bu alanda yedi yıl süreyle faaliyet gösterdikten sonra, 1994 yılında yerel yönetimlere geçiş yaptı ve İlkadım Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulundu.1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı olarak girdiği yerel seçimlerde Kavak Belediye Başkanı olarak seçilmesi, Şerif Ün'ün siyasi kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Başarılı bir ilk dönemden sonra, 2009 yılında da halkın güvenini tekrar kazanarak belediye başkanlığına ikinci kez seçildi. Bu süre zarfında, ilçenin sosyal ve ekonomik anlamda gelişimine öncülük etti ve Kavak'ın çehresini değiştirecek birçok projeyi hayata geçirdi.Ün, kişisel hayatında da başarılı bir aile adamıdır; evli ve üç çocuk babası olan Ün, ailesiyle birlikte Kavak'ta yaşamaktadır. Şerif Ün'ün liderliği altında Kavak Belediyesi, ilçenin her alanında iyileştirmeler yapmaya ve halkın yaşam kalitesini artırmaya devam etmektedir. Ün, siyaset üstü bir yaklaşım sergileyerek, tüm Kavak halkının refahı için çalışmalarını sürdürmektedir.
Samimi Degilsin Şerif Ün . Her Zamanki gibi....