AK Parti İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Böyle Delege Seçimi mi olur!

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Samsun’un ilçelerinde yapılan AK Parti delege seçimlerini eleştirdi. Teyyare, delege seçimlerine tepki göstererek, “böyle delege seçimi mi olur” dedi.

Siyaset 11.12.2019, 14:24 11.12.2019, 17:36
AK Parti İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Böyle Delege Seçimi mi olur!

Ak Parti İçerisinde ve Samsun'da gördüğü huzursuzlukları çok sert şekilde dile getiren Mehmet Teyyare, Ak Parti teşkilatının hedefinin insan kazanmak ve memleketine hizmet etmek olduğunu vurgulayarak Ak Parti'nin samsun'da devam eden delege seçimlerinde ki gördüğü aksaklık ve adaletsizlikleri sert dille eleştirdi.

Samsun ilçelerinde yapılmakta olan Ak Parti Delege seçimlerini değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “Böyle delege seçimi mi olur” diye iyararak, "Hedef insanları kazanmak olmalı. Son bir kez daha sizi uyarıyorum.Yapılan ve yapılacak Delege seçimi ayıbına bir son verin ve tüm Delege seçimlerini Çarşaf Listelerle, üyelerimizin katılımını sağlayarak yeniden yapınız." dedi.

Oy vermezsen sen bilirsin!

Ak Parti delege seçimlerinde kendisininde oy kullanması için davet edildiğini ancak delege seçimi için gittiğinde eline hazır olan bir Delege Listesi verdiklerini belirten Başkan Adayı Teyyare, “Bunu sandığa atacaksın" dediklerini, eline tutuşturdukları listede hepsinin kendilerine yakın kişilerin olduğun, Hastaneler de, Belediyeler de veya Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilen geçici işçi konumundaki insanların çoğunlukta olduğu bir liste olduğunun altını çizdi.

Mehmet Teyyare, "Ak Parti Davasına hizmet eden veya edeceğine inandığımız insanları işaretleyerek seçmemiz lazım değil mi” sorusunu yönelttiğini ancak cevaben, “Oy vereceksen bu listeyi sandığa atacaksın, oy vermezsen sen bilirsin. Sana zorla oy at diyen yok dediler. Ben de kendilerinin hazırladığı listeye oy atmadan geri döndüm” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

Böyle bir Delege seçimi ile siz Samsun’da neyi değiştirebilirsiniz? Ak Parti Samsun İl Başkanı, Sosyal Medyadan her gün “Bir İlçe ismi vererek İlçe Delege Seçimimizi tamamladık” diyor.

BÖYLE DELEGE SEÇİMİMİ OLUR?

Kendiniz yazın. Kendiniz oynayın. O zaman şu soruyu sormak hakkımızdır: Ak Parti Kongreleri yapılalı daha 1,5 yıl bile olmamışken ve Kongreye iki yıl gibi uzun bir zaman daha var iken, Ak Parti MKYK’sı, Tüm Türkiye’de, Ak Parti Teşkilatı Kongre Kararlarını niçin aldı? Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Teşkilatlarında çok büyük sıkıntılar görmeseydi, Ak Partiyi Kongreye taşır mıydı? Ak Parti Teşkilatlarında çok büyük değişimler beklenirken, bu şekilde, kapalı kapılar arkasında eş dost ahbap çavuş ilişkileri ile hazırlanıp, Ak Parti üyelerine tasdik ettirdiğiniz Delege listeleri ile siz neyi çözeceksiniz?

CUMHURBAŞKANIMIZIN BUNDAN HABERİ VAR MI!

"Ak Parti Genel Merkezinin bu şekilde yapılan İlçe Delege Seçimlerinden haberi var mı? Daha da önemlisi; Sayın Cumhurbaşkanımızın bundan haberi var mı?" ifadelerini kullanan Mehmet Teyyare bir kez daha sorarak; "Eş dost ahbap çavuş ilişkisi ile yapılan bu Delege Seçimi ile siz hangi sorunu gidereceksiniz? Millet sizi istemiyor. Hala niçin direniyorsunuz? Ak Parti Teşkilatlarındaki bunca sıkıntıya, vatandaşlarımız sebep olmadı. Sıkıntıların kaynağı sizsiniz. Çarşaf Listeler hazırlanıp, Ak Parti’ye kayıtlı üyelerin tercihine sunulması gereken Delege Listelerini, kendinize yakın eş dost ahbap çavuş ilişkisi içinde bulunduğunuz kişileri yazarak seçtirmekte, Ak Partiye kayıtlı üyelerimize çok büyük bir saygısızlık daha yaptığınızı ne zaman anlayacaksınız?" dedi.

Yerinde olsam istifa ederim!

Ak Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare açıklamasını şöyle sürdürdü; "Çarşaf liste yapılarak Delege Seçimi yapılsaydı, Ak Partiye Kayıtlı Üyeler sizi kapının önüne koyacaktı. Bunu sizin kulağınıza birileri fısıldadı. Siz de işin kurnazlığına kaçtınız öyle mi? Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarının tümüne, Samsun’da yapılan Delege Seçimindeki taraflı ve hileli Delege Seçimlerini rapor etmek boynunuzun borcudur. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Ak Parti Samsun İl Başkanının yerinde olsam, bu şekilde yapılan İlçe Delege Seçimlerini iptal eder, işin doğrusunu yapar, kaderime razı olurdum. Sayın İl Başkanı bunu yapamaz. Çünkü, kendisini o makama getiren cenap buna razı olmaz; irade elinde değildir. Sayın Ak Parti Samsun İl Başkanına tavsiyem yerinde olsam istifa ederdim. Benim yönetmediğim teşkilatın başında bulunmam doğru değil derdim ve ayrılırdım. Sayın İl Başkanı bunu da yapamaz, Çünkü, onunda siyasetten beklentileri var. Sayın İl Başkanı size bir tavsiyem daha var, Ak Parti’yi layık olduğu gibi yönetmek için kendini vesayetten kurtar. Bu şekilde bu Dava zarar görüyor. Anlayın artık. Bu konuda Herkes hemfikir. Başarısızsınız...!" dedi.

Bir kez olsun doğru iş yapmış olun!

"Milleti kucaklamak, milletle olmak kişisel çıkarınızdan ve makam sevdanızdan daha mı önemsiz?" ifadelerini kullanan Mehmet Teyyare, Siyasetçinin sermayesinin insan olduğunu İnsanları küstürdüklerinde Zaten kaybedeceklerini belirterek açıklamasını şöyle bitirdi:

"Hedefiniz insanları kazanmak olmalı. Son bir kez daha sizi uyarıyorum.Yapılan ve yapılacak Delege seçimi ayıbına bir son verin ve tüm Delege seçimlerini Çarşaf Listelerle, üyelerimizin katılımını sağlayarak yeniden yapınız. Hiç değilse bir kez olsun doğru bir iş yapmış olunuz. Dava Arkadaşlarımızın ve Kadirşinas Halkımızı doğru bilgilendirmek için bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

MEHMET TEYYARE KİMDİR, NERELİDİR:

1959 Yılında Terme ilçesi Evci Mahallesinde doğan Mehmet Teyyare,İlk ve Ortaokulu Evci Mahallesinde bitirdi. Lise tahsilimi Ünye Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünden Mezun olan Mehmet Teyyare 37 yıldan beriSerbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapmaktadır.. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda Başkan ve Yönetici olarak görevlerde bulunan Mehmet Teyyare, Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve AK Parti Samsun Kurucu il Yönetim Kurulu Üyesidir. Mehmet Teyyare, Evli olup Sercan ve Serkan isimli İki erkek Evladı sahibidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)