banner434

banner433

Bedri Yaşar; Yeni Yıl İyilerin Yılı Olacak

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımlayarak iyi dileklerini sundu.

Siyaset 31.12.2019, 12:58
Bedri Yaşar; Yeni Yıl İyilerin Yılı Olacak

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, gerek ekonomik gerek psikolojik anlamda milletçe zor bir yılın geride bırakıldığını hatırlattarak yayımladığı yeni yıl mesajında; yeni yılın İYİlerin kazandığı bir yıl olacağını söyledi.

Acı ve tatlı birçok olayın geride bırakıldığını ifade eden Yaşar, yeni yıl mesajının devamında şunları kaydetti:

"Yeni yıl demek, yeni umut demektir. Bu nedenle, herkesin yeni yılla ilgili çeşitli umutları bulunmaktadır. İnşallah, bu umutlar yeni yılla birlikte gerçekleşecektir. Bizim tek dileğimiz, birlik ve beraberliğimizin yeni yılla birlikte daha da güçlenmesidir. Ülkemizin, şu sıralar her şeyden çok buna ihtiyacı vardır. 

"İŞSİZLİK HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Türkiye; genç ve dinamik nüfusuna, doğal ve zengin yer altı ve yer üstü kaynaklarına rağmen bir türlü refah düzeyini yakalayamamış, uluslararası piyasalarda rekabet gücünü iyiden iyiye kaybederek, gelir dağılımında bir türlü adaleti sağlayamamıştır. 

İşletmelerin vergi yükü artmış, mevcut vergilerin yanına yeni vergiler getirilmiştir. Küçük ölçekli işletmelerde karşılıksız çek, protesto olan senet sayısı yıllar itibariyle artmıştır. Ayrıca, bankalara olan kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşların sayısı da artmıştır.  

İşsizlik artmıştır. Genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 27.4’e yükselmiştir. İşsizlik ve hayat patalılığı ülkemizin en önemli sorunlarından birisi haline gelmiştir. Ne yazık ki, Türkiye’de ekonomik temelli siyanürlü aile intiharları bu dönemde başlamıştır. Sorunlar her alanda artmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde reform yasalarının yerini, vergi yasaları almıştır. 

"UMUDUMUZ İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLEMENTER SİSTEM"

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ülke sorunları azaltmak ve çözmek yerine daha da artmasına yol açmıştır. Bu sitemle gitmeyeceği anlaşılmıştır. Sisteme yönelik, tepkiler artmıştır. Bu nedenle, iyileştirilmiş parlamenter sistem Türkiye’nin tek çıkış yolu haline gelmiştir. 

Tüm bu sorunlara rağmen umutlarımızı ve mücedelemizi canlı tutularak yeni bir yıla girmekteyiz. Ülkemizin yoğun gündemden geçtiği bir yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Bu anlamda 2020 yılına girerken, geleceğe umutla bakıyor; sorunların, sıkıntıların aşılabilmesi için mesai kavramı gözetmeksizin tüm azim ve kararlılıkla mücadelemize devam ettiğimizin milletimiz tarafından bilinmesini istiyoruz. 

"BARIŞ VE HUZUR DİLİYORUM"

Yeni yılın en iyi şekilde geçmesi, İYİlerin kazanması için ne gerekiyorsa yapmanın gayreti içindeyiz. Türkiye'nin daha güçlü ve daha mutlu bir ülke olması için bugüne kadar olduğu gibi yeni yılda da son hızla devam edeceğiz. Bu bağlamda 2020 yılının ülkemize, ulusumuza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)