Alexa

CHP Atakum İlçe Başkanlığına Serhat Türkel Aday Oldu

Serhat Türkel, CHP Atakum İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. Serhat Türkel, gençlerin ve kadınların siyasette etkin rol alacağı güçlü bir örgütü inşa edeceklerini belirtti.

CHP Atakum İlçe Başkanlığına Serhat Türkel Aday Oldu

CHP Atakum İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Serhat Türkel,  "Cumhuriyet ve demokrasi güneşi Atakum’da bir daha hiç batmayacak söz veriyorum!" dedi
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ilçe kongre takvim açıklandı. Serhat Türkel CHP Atakum İlçe Başkanlığı için aday oldu.

Serhat Türkel Kimdir?

1983 yılında Almanya'da dünyaya gelen, 36 yaşında Genç siyasetçi Serhat Türkel, uzun yıllar CHP Atakum Gençlik Kolları'nda bulundu. CHP Atakum ilçe teşkilatında da aktif görevler alan.Türkel'in CHP Atakum ilçe binasında adaylık toplantısı gerçekleştirdi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, CHP İlçe Başkanı Av. Ali İzzet Kavtelek, Atakum eski Belediye Başkanı Metin Burma ve çok sayıda partilinin de katıldığı aday açıklama programında konuşan Türkel,  "35 yıldır Atakum’da yaşıyorum. Çocukluğum, gençliğim, eğitimim ve ticari yaşantım bu kentte geçti. Bu şehrin caddelerinde öğrendim hayatı, yaşamayı. Hayat kavgam bu sokaklarda başladı. Mücadele etmeyi de yine bu sokaklar öğretti. Bu mücadelemin içerisinde öğretilerimi ve kazanımlarımı 14 yıldır çatısı altında bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde edindim ve edinmeye de devam edeceğim.

İlkeler bizim anayasamızdır

Tarihi şan, şerefle dolu partimizin ve partimizin yoktan var ettiği şehrimiz Atakum’un yıkılmaz bir 'Cumhuriyet Kalesi' haline gelmesi için elimi ve yüreğimi taşın altına koyuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkan adaylığımı açıklıyorum. Genç bir arkadaşınız olarak böylesine büyük bir göreve neden adayım? İçe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgütü inşa etmek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin ve önemli yerlere taşımak, partimizi Atakum’da olduğu gibi Türkiye’de de iktidara getirebilmek için adayım. Saymış olduğum ve daha da sayabileceğim bu ilkeler bizim anayasamızdır. Olmazsa olmaz ilkelerimizdir" diye konuştu.

Hedeflerinin Cumhuriyet Halk Partisi'ni her durumda Atakum’da lider parti konumuna getirmek olduğunu belirten Türkel, "Yeni seçilecek olan ilçe yönetimimizin, belediye başkanımız ve meclis üyelerimizle örgütlü, bilimsel ve uyumlu çalışmalar yaparak ilçemize çok daha fazla değerler katacağımıza inanıyorum." dedi.

Etkili şekilde çalışacağıma söz veriyorum

Vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında kaymakamlık, belediye başkanlığı ve milletvekilleri aracılığıyla çözüm oluşturmak, Cumhuriyet Halk Partisi politikalarını ilçe halkına anlatmak ve ayrıca vatandaşın geri dönüşlerini alıp yetkili mercilere iletmek noktasında en etkili şekilde çalışacağına sizlerin söz veren Türkel, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni Atakum’da Atamız’ın işaret ettiği hedef ve doğrultuda başarıya götürmek için örgütümle birlikte bütün mesaimizi halkımıza harcayacak, oluşturacağımız paylaşım ve dayanışma ağı sayesinde elimiz her birinin omuzlarında olacaktır." dedi.

Başkan adayı türkel konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biriktirdiğim tecrübe ve deneyimlerim ile dinamik, üretken gelişen ve geliştiren, inovasyon konusunda kendisini geliştirmiş, yönetişim tekniklerine hakim bir yönetim oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hamasi nutuklar atarak vakit geçirmek yerine enerjimizi örgütümüze, Atakum halkının bütün sorunlarına, sıkıntılarına ve bunların yerinde tespitine 24 saat onların içinde bulunarak partili, partisiz her insana dokunarak; ötekileştirerek değil birleştirerek, yok sayarak değil görevlendirerek; elitist değil halkçı anlayışla, üstten bakarak değil yanlarında olarak, sizlerle birlikte, partime, Atakum’a ve dolayısıyla ülkeme hizmet etmeyi birinci vazifesi olarak benimsemiş bir kardeşiniz olarak konuşuyorum; Cumhuriyet ve demokrasi güneşi Atakum’da bir daha hiç batmayacak söz veriyorum!" 

"Cumhuriyet Halk Partisi Atakum ilçe örgütü olarak, bir olalım ve birlikte olalım, tek yürek olalım" ifadelerini kullanan Türkel, Karadeniz’de yıkılmaz ‘Cumhuriyet Kalesi’ haline getirmek bizlerin en asli görevidir. ‘Ben Cumhuriyet Halk Partisi Üyesiyim’ diyen herkesin görevidir. Dolayısıyla bizim her bir üyemiz, bu partinin bir yöneticisidir. Bu partinin bir ilçe başkanıdır. Atakum halkının söz ve karar sahibi olduğu bir ilçe yönetimi için benimle birlikte olmanızı ve şahsımı bu adaylık süresince desteklemenizi canı gönülden talep ediyor, aday olan tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum." dedi

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 11:40
YORUM EKLE