Alexa

Cumhur İttifak Adayı Necattin Demirtaş mı?

Samsun'da hareketli anlar yaşanıyor. Samsun'da siyasi gündem değişmeye devam ederken, kulaktan kulağa yayılan son haberlerde İlkadım'da Cumhur ittifakı adayı olarak Necattin Demirtaş adı geçiyor.

Cumhur İttifak Adayı Necattin Demirtaş mı?

Son zamanlarda Samsun'da siyaset meydanında çok şeyler değişti. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alındı. Ak Parti il başkanı Hakan Karaduman Görevden alındı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta cezalandırıldı.

Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu olurken, MHP il yönetimi fesh edildi. MHP İl başkanı olması muhtemel isimler ortalıkta dolanırken, Cumhur İttifak adayı Necattin Demirtaş olacağı gündeme geldi.

Gerçekten ilkadım da İttifak adayı Necattin Demirtaş mı?

Necattin Demirtaş Başkan adaylığı uzun zamandır Samsun'un gündeminde bulunuyor. MHP İlkadım Belediyesi eski başkanı Necattin Demirtaş Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Başkan adayı mı? Yoksa Ak Parti ve MHP'nin çıkartmayı planladığı cumhur ittifakı adayı mı? henüz resmi olarak açıklanan bir şey yok. Ancak yeni siyasi gelişmeler içerisinde Necattin Demirtaş faktörü ağırlıklı olarak orta yerde duruyor. 

MHP il başkanlığı ve yönetiminin fesh edilmiş olması milliyetçi- ülkücü camia içerisinde bir boşluk doğrur mu doğurmaz mı? siyesetin dolu dolu yaşandığı Samsun'da MHP bu boşluğu ne zaman dolduracak veya kimlerle yerel seçimlere yürüyecek? bunların hepsi Samsunlularda ve Samsunlu ülkücüler arasında merak konusu oldu. 

MHP Samsun İl Başkanı olarak konuşulan isimler var. Eski Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Danayiyen, Samsun Eski uzun dönem Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış olan Osman Sait Zengin, Yine uzun süre Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı görevini yürütmüş olan Abdullah Karapıçak bunun dışında da bir dizi isim var.  Ancak siyaset bu neyin ne olacağını yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.?

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 23:58
YORUM EKLE

banner325