Alexa

Cumhur İttifakı Yerelde de Kurulması için Hazırlık Yapılıyor

Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerin yapılmasının ardından Cumhur ittifakının Yerelde de devam ettirilmesi yönünde tartışmalar yaşanıyordu. Ak Parti'nin yerel seçimlerde ittifak modelini hayata geçirmek için anayasa değişikliğine hazırlandığı iddia edildi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya açıklamalarda bulunan CHP'li Barış Yarkadaş, Ak Parti-MHP ittifakının yerel seçimlerde de kurulması için Ak Parti'nin, Anayasa değişikliğine hazırlanarak, Cumhur İttifakı'nın yerelde de yasal zeminini oluşturmak istediğini söyledi.

Millet İttifakı'nı Meral Akşener ve arkadaşlarının bir çırpıda bitirdiklerini ifade eden Yarkadaş, Ak Parti'nin kendine güvenemediği için yerel seçimleri Kasım'a almaktan vazgeçtini Mart'ta yapmayı tasarladığını söyledi. Toparlanmaya ihtiyaçlarının olduğunu düşündüklerini belirten Yarkadaş şu şekilde konuştu: "Her seçimi onlar bir röntgen filmi gibi görüyorlar, oradan açıp bakacaklar nerede ne kadar oy kaybettik diye. AKP bir anayasa değişikliği ile yerel seçimlerde de ittifak modelini hayata geçirmek istiyor. Buna hazırlanıyorlar. AKP yerel seçimlere Cumhur İttifakı olarak girecek. Peki burada Millet İttifakı'nı oluşturan partiler ne yapacaklar? İyi Parti'nin birden bire böyle geri çekilmeye, ittifakı bozmaya hakkı var mı? CHP'ye borçlusun, CHP'nin taktiği olmasaydı Meclis dışındaydın. Kusura bakmasınlar, acaba selin önünden bir kütük kapabilir miyiz, MHP ile AKP af tartışmasına girmişken, bizi de unutmayın, biz de buradayız diye el mi salladılar Saray'a. CHP'nin içinde olduğu Millet İttifakı'na Meral Akşener hiçbir zaman sıcak bakmadı."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325