Destici'den birlik, beraberlik mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Terörü yok etmenin yolunun birlikten beraberlikten ve kardeşlikten geçtiğini söyledi.

Siyaset 23.09.2015, 11:16 23.09.2015, 11:33
Destici'den birlik, beraberlik mesajı

Kurban Bayramı sebebiyle mesaj yayınlayan Mustafa Destici, bayramın ülkemize, milletimize, Türk İslam Coğrafyasındaki tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini diledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bin yıllık İslam kardeşliğimizi, Kürt Türkmen kardeşliğini kimsenin bozmasına fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Destici, “Ülkemizde başta terör sorunu olmak üzere milletimizin çok önemli problemleri var. Terörü yok etmenin yolu birlikten beraberlikten ve kardeşlikten geçmektedir. Biz birliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza edebilirsek hangi güçten destek alırlarsa alsınlar, sırtlarını nereye dayarlarsa dayasınlar, bizim kardeşliğimizi bozamazlar.” ifadelerine yer verdi.

KANDİL'DEKİ YILAN, İMRALI’DAKİ BEBEK KATİLİ

"Bin yıllık İslam kardeşliğimizi, Kürt Türkmen kardeşliğini kimsenin bozmasına fırsat vermeyeceğiz." diyen Destici, “Kandil'deki yılanlar da, İmralı’daki bebek katili de, onların siyasi sözcüleri de, eşbaşkanları da, Brüksel’deki, Almanya’daki, Amerika’daki efendileri de şunu akıllarından çıkartmasınlar ki bu vatanı onlara böldürmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu bayrama buruk ve hüzünlü bir şekilde girildiğini ifade eden Destici şöyle devam etti: “İslam Coğrafyasının pek çok noktasında kan ve gözyaşı var. Kardeşlerimiz çeşitli sebeplerle emperyalist küresel güçlerin kışkırtmasıyla birbirleri ile savaş yapıp, birbirlerini öldürmeye, katletmeye, birbirlerinin yerlerini yurtlarını yok etmeye, onları yaşadıkları topraklardan çıkartmaya devam ediyor. Burada büyük bir oyun var. Bu oyunun hepimizin farkında olması gerekir. İslam Dünyasındaki bu dağınıklık maalesef emperyalist küresel güçleri cesaretlendiriyor. İslam Dünyasında birlik ve beraberlik olmadığından dolayı İsrail Mescid-i Aksa'ya hayasızca saldırabiliyor ve İslam Coğrafyası bu saldırıyı tek bir ses olarak ortak tepki veremiyor.”

“ULUSLAR ARASI GÜÇLERİN UMURUNDA DEĞİL”

Destici mesajını, “Doğu Türkistan da Myanmar’daki kardeşlerimiz büyük baskı ve zulüm altında. Bayramı yine esaret altında hüzünlü bir şekilde karşılayacaklar. Onlara da maalesef Türk İslam Coğrafyası gerektiği gibi sahip çıkamıyor. Uluslar arası güçlerin umurunda bile olmuyorlar. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da Kafkaslarda, Balkanlarda Müslüman kardeşlerimiz maalesef acı ve ızdırap içerinde. Yokluk ve fakirlik içinde hayatlarını sürdürmeye devam ediyorlar. İnşallah yardım elimizi daha güçlü bir şekilde oralara uzatmaya devam etmeliyiz.” şeklinde sürdürdü.

Destici mesajını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve temenniler içinde nice bayramları sıhhat ve afiyet ile birlik ve beraberlik coşkusuyla idrak etmeyi Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Müslüman Türk milletinin ve tüm din kardeşlerimizin Kurban Bayramını tebrik ederek en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Yorumlar (0)