Destici, Gün Sazak'ın en önemli vasfı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın ölüm yıldönümü münasebetiyle açıklama yaptı.

Siyaset 28.05.2017, 01:59 27.05.2021, 21:44
Destici, Gün Sazak'ın en önemli vasfı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın en önemli vasfının devlet adamlığı olduğunu ve ülkesini seven idealist fikir çizgisinde bir devlet adamı olduğunu belirtti.

Mustafa Destici, "Merhum Gün Sazak'ın gerek devlet ve siyaset hayatındaki ayrıcalıklı yeri, gerekse de özel hayatındaki sadeliği ve dürüstlüğü bugün herkes tarafından hala takdir edilmektedir" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti: "Merhum Gün Sazak, hain bir pusu sonucunda sonucun da şehit edildi. Gün Sazak'ın tüm insani değerleri üzerinde taşıyan kişiliğinin yanı sıra, en önemli vasfı devlet adamlığı, ülkesini seven idealist fikir çizgisiydi. Herkeste hayranlık uyandıran sağlam bir karakter yapısı vardı. O, inandığı değerlerden hiç taviz vermedi. Bir işadamı olmasına rağmen kazanmak veya kaybetmek kaygısına kapılmadan dava için nerede ihtiyaç varsa oraya koştu. Hiçbir görevi yüksünmedi. Rahmeti Rahmana kavuşan merhum Gün Sazak'a Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)