Deva Partisi Samsun Teşkilatından 'Hadi Sahile İnelim' Etkinliği

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Samsun'da “Hadi Sahile İnelim” etkinliği ile sağlık için 10 Bin adım attı.

Siyaset 30.06.2021, 12:46 30.06.2021, 13:31
Deva Partisi Samsun Teşkilatından 'Hadi Sahile İnelim' Etkinliği

DEVA Partisi “Hadi Sahile İnelim” “ Bizimle 10.000 Adım Atmaya Ne Dersiniz?” etkinliği ile Yürüyüş Çağrısında Bulundu. Yürüyüşünü Tamamlayanlara Birbirinden Güzel Hediyeler veren Deva Partililier, bu faydalı rutini hayatlarına almalarına vesile olmak istediklerini belirttiler.

Demokrasi ve Atılım Partisi Samsun Teşkilatı, sosyal sorumluluk adı altında etkinliklerine devam ediyor. Daha önce sağlık için birbirinden değerli etkinliklere katılarak bir adım atan Deva Partisi, bu kez 10.000 adım attı. Denizevleri iskelesinden start verilen yürüyüş çobanlı iskelesine kadar devam etti. Yürüyüşünü tamamlayanlar ise onlarca hediyenin sahibi oldu. Katılımcılar, “Aslında her gün mutlaka yapılması gerekiyor, bunu rutin olarak yapabilsek bu derece yorulmazdık” şeklinde yorumlar yaptılar.

Samsun Deva Partisi Sağlık Politikaları ve Kadın Politikaları Başkanlığının her aşaması ile ilgilendiği etkinlikte bir spor eğitmeni ve bir de diyetisyen, yürüyen ekibe eşlik etti. Uzman kişiler; yürüyüşün uykusuzluğu azalttığı, sindirimi kolaylaştırdığı, kan basıncını düzenlediği, yorgunluk hissini engellediğini, solunum kapasitesini artırdığı, kemiklerin sertleşmesini ve kuvvetlenmesini sağladığı ve vücuda doğal keyif verici hormonların (endorfin) salınımı sağladığı gibi birçok faydasını aktardılar.

Samsun İl Başkanı Av. Kebire Birer Türk’ün de bizzat katıldığı ve katılımcılarla birlikte yürüdüğü etkinlikte, yürüyüşünü önce tamamlayan ilk 20 kişiye hediyeleri takdim etti.

Katılımcılar; Siyasi partilerin vatandaşların her anlamda iyiliklerini düşünerek, faydalı şeylere teşvik edilmeleri misyonunu yüklemeleri gerektiğini, ülkenin ancak böyle daha iyi yerlere gelebileceği yorumlarını yaptılar. Samsun Deva Partisi Gençlik çalışmaları da rutin olarak gönüllüler ile halı saha maçları organize ediyor. İsteyen herkesin katılabileceğini ileten yetkililer, spora teşvik eden etkinliklere devam edeceklerini duyurdu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)