Yandex Metrika

Devlet Bahçeli: Kimse Meraklanmasın...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin 26. dönem ilk grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli: Kimse Meraklanmasın...
17 Kasım 2015 Salı 12:23

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Haram lokmayı kursaklarına indirmiş, yalanı rehber edinmiş sonra da dönüp dinden, diyanetten bahsetmiş sahte müslümanlara kimliksiz din tacirlerine taassup ve takiye odaklarına yüzümüzü döndük. Hıyaneti meslek edenlere karşı haysiyet ve sadakat kalkanıyla korunduk.” dedi.

Her türlü engellemeye, her türlü zorlamaya ve karşı propagandaya rağmen TBMM’nin 26. döneminde birlikte olduklarını belirten Bahçeli, “Bizim yılacağımızı düşünenlere en güzel cevap bu kutlu çatının altında yüreğiyle gelen oyunları boza boza burada anıtlaşan 40 yiğit Türk milliyetçisidir.” dedi.

"Milliyetçi Hareket Partisi nerede diyenlere, bizim ne yaptığımızı sorgulayanlara tam da buraya bakmalarını tavsiye ediyorum." diyen Bahçeli, “Bu teslim olmayan milli ruha dikkat kesilmelerini temenni ediyorum. Allah’a hamd olsun yıkılmadık, ayaktayız. Kaldı ki yıkılacak herhangi bir şey de görmüyoruz. Allah’a hamd olsun onurlu ve omurgalı yürüyüşümüze birbirini takip eden kararlı adımlarla devam ediyoruz. MHP milli gönüllerde cesur yüreklerdedir. MHP tertemiz vicdanlardan kar tanesi gibi yağan dualardaki dileklerdedir.” ifadelerini kullandı.

KOMPLO KURACAKLARMIŞ

Sektörleşen, sıradanlaşan, sel gibi yaygınlaşan rüşvet ve yolsuzluklara karşı ahlak ve adalet şadırvanı altında toplandıklarını savunan Bahçeli, şunları kaydetti: “Derinleşen riyakarlığa genişleyen risk ve tehditlere karşı anıtlaşan milli vakarın tercümanı olduk. Haram lokmayı kursaklarına indirmiş, yalanı rehber edinmiş sonra da dönüp dinden, diyanetten bahsetmiş sahte müslümanlara, kimliksiz din tacirlerine taassup ve takiye odaklarına yüzümüzü döndüm. Hıyaneti meslek edenlere karşı haysiyet ve sadakat kalkanıyla korunduk. Belki zorlandık, belki hırpalandık, belki de anormal saldırılara uğradık. Ama yine de hakkımızı yedirmedik, hak bildiğimiz yoldan dönmedik. Kimse meraklanmasın, mensubu bulunduğumuz bu millet çınarı gerekirse durularak, gerekirse arınarak, gerekirse budanarak büyüyecek, güçlenecek, ülke sevdasından ödün vermeden iktidara ulaşacaktır."

Komplo kuracaklarmış önümüzü kesmeye çalışıyorlarmış. Hiç bir saray saldırısı hiç bir küresel saldırı önümüzde durmamış duramayacaktır.

Türkiye 4 ay 23 günlük arayla 2 milletvekili seçimi yaşadı. Siyasi tarihimizde ilk kez yaşanan bu durum tüm çirkinliğiyle devam etmiştir.

Türk milleti 7 Haziran'da tüm kurumlara bir mesaj vermişti. Türk milleti üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi. Erdoğan 7 Haziran'ı beğenmedi. AKP kontrolden çıktı. Türkiye'yi hiddet ve dehşet döngüsüne itti.

1 Kasım'da beklentinin altına düştüğümüz açık bir gerçektir. Her şeyden önce türlü iftiraya rağmen partimize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruö. Elbette bu bir başarı değil. Ama mağlup da olmadık. İyi niyetli eleştirilere kulağımızı kapatmıyoruz.. Milletimizin verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde gerçekleştireceğiz.

Şunu açıkça söylemek isterim ki 7 Haziran ve 1 Kasım'dan çıkaracağımız dersler var. Kendimizi anlatmakta zorluk çektiğimiz bir kitlenin varlığı ortadır. 1 Kasım seçimleri olağanüstü şartlarda yapılmıştır. Bizden kopan kardeşlerimizi de saygıyla karşılıyorum.

AKP ne yapmış da oyunu 4 milyondan fazla arttırmıştır. AKP'ye, HDP'ye CHP'ye oy veren milletimizin tercihine saygı duyuyoruz. Türkiye'de ne değişmiştir! AKP'nin yüzde 49.5 oy oranı bizim göremediğimiz hangi politikaların mükafatıdır. Terör sonlanmı9ş asayiş ve günvelik mi sağlanmış? Allah için söyleyin 4 ay 23 günde AKP neyi başardı da tek başına iktidar olmuştur?

Mehmetçiklerin vatan toprağunda protesto edilmesi asla unutulmayacaktır. Askerlerimizi işgalci gibi gösterenelere yazıklar olsun, yedikleri içtikleri haram olsun.

HDP'nin başkanlık sistemi dahil tüm modeller ghörüşülür demesi tesadüf değildir.

Şimdi 1 Kasım'da MHP'nin başarısız olduğunu söyleyenlere dikkat ediniz. Diyorlar ki mevcutla devam edilirse ilk sçeimde baraj altında kalacaktır. MHP hiçbir şeyden korkmaz. Her şey bir yana şahsımla ilgili gazetelerde, TV'lerde söylenmeyen bir şey kalmamıştır. Hepsi de günahlarımızı alıp günahkarlığın dibini boylamıştır. Bizde teslim edilecek işgale bırakılacak silinmesi seyredilecek bir parti yoktur.

Kimse kaçak güreşmesin. Bizim kaybetmemiz için her türlü yol denendi. Asıl hedef Türk milletiydi.

MHP soyguna, yolsuzluğa, rüşvete, harama, küresel cinayetlere hayır dedi. Yine söylüyorum bunların hepsine sonuna kadar hayır diyorum. Ülkemizin çıkarlarını görmezden mi gelseydik. Hata mı ettik.

Eyyamcılığa, gevşekliğe prim mi verseydik? Müfterilere omuz mu verseydik? Biz de defteri soldan verilecekler arasında mı yer alsaydık? Besmeleyde devletin hazinesini kemirenlere, buyrun küpünüzü daha da doldurun mu deseydik? Varsın oyumuz düşsün, varsın bir kısım kardeşimiz bizden uzaklaşsın, biz dimdik duracağız. Bunların hepsinin hesabına başlarını geçirelim.

1 Kasım seçiminin kazananı belli kaybedeni Türk milletidir.

Fransa'daki menfur saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. Fransa'nın terör kapsamındaki sicili hiç de iç acçıcı değildir. Fransa'nın bugüne kadar PKK'ya verdiği desteği gözden geçirmesini istiyorum. Acılara rekabet ettirmeden teröre karlı ortak paydada buluşalım

Paris'te ölenle Beyrut'ta Sana'da Ankara'da ölenlerin farkı yoktur.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.