Erdoğan, İmamoğlu ve Küçükkaya Görüşmesine Ne Dedi?

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu, İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde 16 Haziran Pazar günü bir araya geldi. İmamoğlu ve Küçükkaya arasında önceden yapılan görüşme tepkilere neden oldu. İşte Erdoğan'ın ilk yorumu.

Siyaset 19.06.2019, 02:42 19.06.2019, 03:23
Erdoğan, İmamoğlu ve Küçükkaya Görüşmesine Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'nun yayın öncesi İsmail Küçükkaya ile gizli buluşması konusunda ilk değerlendirmesini yaptı.

Bilindiği gibi 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ortak yayında görüştü. 16 Haziran Pazar günü İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde gerçekleşen tarihi buluşmada vatandaşlar ekran başına kilitlendi.

İmamoğlu-Küçükkaya'nın gizli görüştüğü basında yer almasının ardından, tepkiler yağmaya başladı. Hatta, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ortak yayın öncesi gizlice yapılan İmamoğlu- Küçükkaya görüşmesine tepki göstererek gazetecilik ilkelerine aykırı davranış sergilemesinden dolayı İsmail Küçükkaya'ya istifa çağrısında bulundu.

"YARIN DAHA ÖNEMLİ ŞEY GÖRECEKSİNİZ"

İmamoğlu ve Küçükkaya'nın gizli görüşmesine ilk yorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'nun yayın öncesi İsmail Küçükkaya buluşması ile ilgili "yarın medyada çok daha önemli bir şey göreceksiniz. Bu televizyon programı öncesi moderatörle nerede, nasıl buluştular, bunu göreceksiniz" dedi.

ERDOĞAN: BEDELİNİ, FATURASINI ÇOK AĞIR ÖDERİZ!

Öte yandan, CHP'nin son günlerde Karadenizli vatandaşlar üzerinden sosyal medyada nefret söylemi yürüttüğünü belirten Erdoğan açıklamasında şunları söyledi: "Son günlerde CHP'nin ve sosyal medya tetikçilerinin milletimizi bölmeye yönelik bir nefret siyaseti güttüğünü görüyoruz. Özellikle Karadenizli kardeşlerimizi hedef alan ahlaksız bir iftira kampanyası yürütülüyor. Bu nefret siyasetinin Karadenizli kardeşlerimizin kafasını bulandırmasına asla izin vermeyeceğiz. Ben Rizeliyim ve bu ülkenin Cumhurbaşkanıyım. Öbür tarafta benim Hazine ve Maliye Bakanım Trabzonlu, İçişleri Bakanım, Sanayi ve Teknoloji Bakanım Trabzonlu, Ulaştırma Bakanım o da Trabzonlu. Grup başkan vekilim o da Trabzonlu. Eğer memleket meselesiyse bu al sana 4-5 tane Trabzonlu, bir de Rizeli. Ölçü bu mu olacak? Ölçü işi bilmek, ülkeyi yönetmek olacak. Eğer biz işi bilene vermezsek bunun bedelini, faturasını çok ağır öderiz." dedi.

BİNALİ YILDIRIM: GAYRİ AHLAKİ BİR DURUMDUR

İsmail Küçükkaya, ortak yayının 3 gün önce buluşmasının kamera kayıtlarıyla ortaya çıkması ardından Binali Yıldırım; "Bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir. Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum." ifadelerini kullanarak, kendisine Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi olmadığını, ve gayri ahlaki bir durum olduğu şeklinde değerlendirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)