Alexa

Erhan Usta'dan Bayram Mesajı: Bu yanlıştan dönülmeli

Erhan Usta, sosyal medya aracılığıyla paylaşım yaparak bayram mesajında siyasi itidal çağrısını yeniledi. Bağımsız Samsun Milletvekili Usta, birlik çağrısı yaptı.

Erhan Usta'dan Bayram Mesajı: Bu yanlıştan dönülmeli

Sosyal medya aracılığıyla paylaştığı bayram mesajında siyasi itidal çağrısını yenileyerek birlik çağrısı yapan Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türk İslam alemi ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutlayarak, Türkiye'de ve dünyada barış ve esenliğin hâkim olmasını Cenab-ı Allah'tan diledi.

"Siyasi hırsları uğruna bu cennet vatanın menfaatlerini yok saymaktadırlar"

Erhan Usta mesajında, “Şükürler olsun ki bir Ramazan-ı Şerif’i daha yaşayıp bayrama kavuşmak milletimize nasip oldu. Geçtiğimiz sene içerisinde ülkemizde ve dünyada gerek siyasi, gerek ekonomik, gerekse toplumsal birçok değişim yaşandı. Bunlarla ilgili unutulmaması gereken şudur: Türk milleti olarak her ne yaşarsak yaşayalım, mühim olan devletimizin ve milletimizin istiklal ve istikbalidir. Gelecek nesillerimize bırakmak istediğimiz güzel Türkiye için bütün şahsi ve siyasi ikbal kaygılarını bir kenara bırakıp milletçe birlik ve beraberlik şuurunu hissedebilmeliyiz. Ancak ne yazık ki bir kısım siyasetçiler siyasi hırsları uğruna bu cennet vatanın menfaatlerini yok saymaktadırlar. Bu tür siyaset anlayışı toplumu ayrıştırıp, nefret söylemleri ile milletin birbirine olan inancını kırmaktadır. Bu yanlıştan dönülmeli, ülkenin içinde bulunduğu siyasi tıkanıklık tez vakitte giderilmelidir. " dedi.

Bayramların özel bir gün olduğunu dile getiren Samsun Milletvekili Usta, paylaşımını şöyle bitirdi:

"İnşallah bu aziz milletin idarecileri, siyasetçileri, gençleri ve çocukları yani her bir ferdi devletimize ve milletimize sevgi ve inancını daima yüreklerinde taşırlar. Bayramlar kırgınlıkların ve dargınlıkların giderilmesi, sevgi ve barışın daim kılınması için bir vesiledir. Bayramlar dayanışma ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için özel ve kutsal günlerdir. Bu sebeple vatanın selameti için canını vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anarak, Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz ve Türk- İslam alemi için hayırlara vesile olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, Türkiye'de ve dünyada barış ve esenliğin hâkim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.” dedi

KAPSAMHABER

YORUM EKLE