Alexa

Hükmü Pekmezci Kimdir, Nerelidir?

31 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi adayı Hükmü Pekmezci, yüzde 56,49 oy oranı ile Bayburt Belediye Başkanı seçildi. Pekmezci'nin seçimlerde rakiplerine fark atması Vatandaşlar tarafından kim olduğu dikkat çekti. Peki Hükmü Pekmezci kimdir?

Hükmü Pekmezci Kimdir, Nerelidir?

Hükmü Pekmezci, Bayburtlular tarafından tercih edilen aday oldu. Pekmezci seçimlerde aldığı  yüzde 56,49 oy oranı ile tüm Türkiye'nin dikkat çekti. Milliyetçi Hareket Partisi Adayı Hükmü Pekmezci, 31 Mart 2019 yerel seçiminde Bayburt Belediye Başkanı oldu. Dikkatleri üzerinde toplayan Pekmezci; genç yaşlarında katıldığı ülkücü hareket içerisinde bu zamana kadar mücadelesine devam etti. Peki Hükmü Pekmezci kimdir

Bayburt Belediyesi Başkanlık görevini Mete Memiş'ten devralarak Bayburt için çalışmalarına başlayan Başkan Hükmü Pekmezci 5 yıl Bayburt'ta belediye başkanı olarak görev yapacak.

HÜKMÜ PEKMEZCİ KİMDİR?

1954 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Pekmezci, İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 1973-76 yılları arasında Erzurum Eğitim Enstitüsü F.K.B. bölümünde tamamladı. Fen Dersleri Öğretmeni olarak mezun olan ve aynı yıl Gümüşhane Öğretmen Lisesine, ardından da Gümüşhane Lisesi’nde öğretmen ve idareci olarak atanan Hükmü Pekmezci, 1978-1980 yılları arasında Ülkü-Bir (Ülkücü Öğretmenler Derneği) Gümüşhane Şube Başkanlığını yürüttü. Pekmezci; 1981 yılının Temmuz ayına kadar Gümüşhane’deki hizmetine devam etti ve 1981 yılında askerlik dönüşü Bayburt Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen ve idareci olarak göreve başladı.

1985 yılında Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak atanan Pekmezci, bu dönemde Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünde Lisans tamamlayarak 1987 yılında aynı fakülteden Kimyager olarak mezun olmasının ardından 1989 yılı sonuna kadar Şube Müdürü ve 1990 yılında Bayburt İl Turizm Müdürü olarak atandı.

Hükmü Pekmezci sırasıyla, 1986 yılından itibaren yaklaşık 7 yıl Bayburt TRT muhabirliği görevi, 1992 yılında Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Kurucu yönetim kurulunda görev, aynı cemiyette Genel Sekreterlik ve 2. Başkanlık görevleri ayrıca 1992 yılından itibaren aralıklarla Profesyonel 3. Ligde Bayburtspor Kulübü yönetimleri, Genel kaptanlık, As Başkanlık ve Başkanlık görevleri ile Bayburt Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Organize Sanayi Kurucu Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Bayburt Eğitim Fakültesinin kuruluş aşamalarında görev aldı.

1999 Yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bayburt Belediye Başkanı olan Pekmezci 5 yıl boyunca bu görevi yürüttü. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde yine MHP'den Bayburt Belediye Başkanı olarak seçilen Pekmezci, evli ve 2 çocuk babasıdır

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 01:33
YORUM EKLE