Alexa

Kaostan Af Çıkmaz!

Mahkumlar af bekliyor. Mahkum aileleri af ve ceza indirimiyle ilgili umutlarını tüketmedi. Hükümet yetkilileri, Seçimlere kadar çıkması beklenen Af veya ceza indiriminin seçimlerden sonra değerlendirileceğini belirtti.

Kaostan Af Çıkmaz!

Mahkumlar af yasasının  seçimlere kadar çıkması yönünde çok umutlanmıştı. Mahkum aileleri de seçimler öncesinde affın çıkması yönünde umutlanmıştı. Hükümet yetkililerin açıklama yapması ve seçimlere bir kaç gün klmasıyla birlikte umutlar kırıldıysada gözler seçimlerden sonrasına çevrildi.

Bizde hiçbir düşünce rafta eskimez

Af haberlerini takip eden mahkum yakınları, genel af yasası ve ceza indirimi ne zaman çıkacak? merak ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifi basında çok tartışılmış ve 24 Eylül'de TBMM Başkanlığına sunmuştu. Gelinen noktada Af ile ilgili son haber yine MHP’den geldi. Bir televizyon kanalında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz aftan ziyade ceza indirimi olarak kararlılığımızı sürdürüyoruz." şeklinde ifade ederek; "Bizde hiçbir düşünce rafta eskimez. Çıkarmak için gayret gösteriyoruz. 360 küsur cezaevi var. Bunlara cevap vermek lazım. Cezaevi şartları çok iyi değil.” dedi.

"Nihai tasarruf Meclisimize aittir"

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da bir açıklama yaparak şöyle demişti: “Milletin yüreğini yakan kişilerin, adliyelerin bir kapısından girip diğerinden çıkmasına yol açmayacak bir çerçeveyi oturtmamız gerek. Bakanlığımız bu konudaki hazırlıklarını sürdürüyor. Arkadaşlarımızdan gündeme getirilen af tartışmasıyla uğraşmak yerine hem içeriğin hem uygulamanın maşeri vicdana uygun hale getirilmesi yönünde bir çalışma başlatmalarını istedim. Bakanlığımız bu konudaki hazırlıklarını sürdürüyor. Hâkim ve savcılarımız tecrübeleriyle, akademisyenlerimiz teorik çalışmalarıyla bu sürece katkı verecektir. Nihai tasarruf Meclisimize aittir.” dedi.

AF ÇIKMASI KAÇINILMAZ

Mahkum yakınları iyi düşünmelidir. Hiç bir zaman kaostan af çıkmayacak çok daha fazla bekleymeyi gerektirecektir. Türkiye'de kesinlikle bir af çıkması kaçınılmaz olmuştur. Cumhur ittifakı Seçimlerden güçlü çıktığında en azından bir siyasi kaos yaşanmayacak meclis görevini ifa edebilecektir. Cumhur İttifakı seçimlerde istenilen sonuca ulaşamadığı taktirde büyük ihtimalle muhalefet tarafından yeniden seçimler konuşulacak ve Türkiye'de büyük tartışmalara yol açacaktır. Bu büyük tartışmaların yaşandığı bir Türkiye'de olası bir affın veya ceza indiriminin çıkması çok zor olacaktır. 

KAOSTAN AF ÇIKMAZ

Milliyetçi Hareket Partisi Ceza indirimiyle ilgili düşüncesini muhafaza etmektedir. Seçimlerin ardından mutlaka bu husus ile ilgili bir çalışma yapılacaktır. Ak Parti yetkilileri'de af ile ilgili yaptığı açıklamalarda seçimler sonrasını işaret etmiştir.

Mahkum aileleri özellikle sosyal medyada seçimlere yönelik söylemleri siyasallaştırmadan, sakin bir şekilde yürütmelidir. Bende bir mahkum yakınıyım. Yıllardır bir affın çıkmasını bekliyorum. Genel anlamda baktığımda ise kesinlikle kaos bir fayda sağlamayacaktır. Yani son olara şunu söylemek isterim: KAOSTAN AF ÇIKMAZ

MAHKUM YAKINI

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 22:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazif tunçer
Nazif tunçer - 6 ay Önce

Af af cikmasi verilen sozler tutulsun yoksa guvence kalmaz

Murat
Murat - 6 ay Önce

Reis kişilere karşı işlenen suçları devletin af yetkisi kesinlikle yoktur dedi.
Seni Seviyoruz RTE.

Ayten
Ayten - 6 ay Önce

Allah'ına KADAR sözümüzu tuttuk Cumhurun yanında olduk YUVAM dağıldı tek isteğimiz Aile olmak TCK 81 dahil her maddesinde mağdurrrr var eşit yasa olmalı artık

ANIL ÖZGÜR
ANIL ÖZGÜR - 6 ay Önce

Af çıkar yada çıkmaz.. insanları ötekileştirerek KAOS siyasilerce Çıkarılmak istenmekdir. oda Iflaz etmiş siyasi basireysizliğin sonucu olaral tarihdeki yerini alacaktır. Millet olarak siyasi malzeme olarak insanları ötekileştirmeyiniz. Ak partinin MHP Kurtaricısi EYT ve KADER MAHKUMLARI ve yakınlarının ise Umutları olmuştur. Madem İttifak siz halka verilen sözün arkasinda duramıyorsaniz bu millet de sizlere oy vermeyecektir. Türkiyede yerel seçim CHP Lehine BİTMİŞTİR... Geçmiş olsun.

Hilal
Hilal - 6 ay Önce

Bizim gibi bir çok mahkum yakını verilecek kararı sabırsızlıkla bekliyor . Bizde inanıyoruz ki agizdan çıkan laf lafta kalmayacak sabırla gözümüz kulağımız yasada

banner325