Karaaslan, Millet Bahçeleri ile Kentsel Yeşil Alan Varlığımızı Çoğalttık

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, sosyal medya hesabından Dünya İklim Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Siyaset 16.05.2021, 21:22
Karaaslan, Millet Bahçeleri ile Kentsel Yeşil Alan Varlığımızı Çoğalttık

Türkiye'nin son 18 yılda dünyayı ve insanlığı ilgilendiren hiçbir meseleye kayıtsız kalmadığını belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, sosyal medya twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

Çiğdem Karaaslan, "Geleceğe nefes sözü vererek karbon yutak alanlarını artırırken, millet bahçeleri ile kentsel yeşil alan varlığımızı çoğalttık" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem KaraaslanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin son 18 yılda dünyayı ve insanlığı ilgilendiren hiçbir meseleye kayıtsız kalmadığı gibi iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum konusunda da çok büyük adımlar attığını bildirdi.

İklim değişmesin diye "Sıfır Atık" ve "Sıfır Atık Mavi" hareketini başlatarak atıkları değere dönüştürdüklerini belirten Karaaslan,"Geleceğe nefes sözü vererek karbon yutak alanlarını artırırken, millet bahçeleri ile kentsel yeşil alan varlığımızı çoğalttık. Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin de ifade ettiği gibi çevreyi korumak bir seçenek değil, zarurettir. Son dönemeçteyiz. Elimizde gidişatı olumlu yönde değiştirebilecek son 10 yılımız var ve bu fırsatı değerlendirebilecek son nesiliz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)