Alexa

Kemal Zeybek; Provokasyon uyarısında bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Provokasyon uyarısında bulundu.

Kemal Zeybek; Provokasyon uyarısında bulundu

Suriye Elbab bölgesinde, Fırat kalkanı harekatın da IŞID terör örgütünün bomba patlatılması ile Şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın ve askerlerimize, Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Yakınlarına başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum.

Dün toprağa verdiğimiz şehitlerimizden Çarşambalı, Uzman onbaşı Ramazan Taşkın’ın cenaze töreni öncesinde; Provokatörlerin kışkırtması ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlık çelengine saygısızlık yapılmıştır.  Olayı medya üzerinden üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehidimizin ailesine taziye diledim, Şehidimiz Ramazan Taşkın’a Allahtan rahmet dilemek içi cenaze törenine katıldım.  Ülkemizin bir karış toprağını korumak, Yurttaşlarımızın güvenliğini sağlamak için görev yapan güvenlik güçlerimizin yanındayız ve başarılar diliyorum.

Cumhuriyet Halk Partisini; terörle yan, yana, göstermek isteyenler şunu çok iyi bilsinler, Kurtuluş savaşı döneminde dahi terörle anılan hiçbir oluşumla işbirliği yapılmamıştır. Din, mezhep, ırk, etnik gurup ayırt etmeden, Ülkemizdeki bütün insanlarımızın; kardeşlik, barış ve hoş görü içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri en büyük arzumuzdur. Kardeşliğimize, bir arada yaşamamıza provokatörler, teröristler ve nifak sokmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır.

Terör konusunda bizzat, Genel başkanımız, düşüncelerini ve Partimizin görüşlerini defalarca kamuoyu ile paylaşmıştır. ”Hükümete, terör konusunda CHP den hangi destek isteniyorsa yanlarındayız, yeter’ ki terör bitirilsin” şeklindeki ifadeleri açık ve nettir. Ülkemiz de olduğu gibi; Samsun İlimizde de provokasyonlara dikkat edilmelidir, Provokatörlükte birliğimize zarar vermek için yapılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisini; terörle bağlantılı göstermek isteyenlere sesleniyorum; Vicdansızlık etmeyiniz CHP Ülkenin birlik ve beraberliğini barış içerisinde yaşamak için hertürlü katkıyı veren 94 yıllık köklü bir partidir. Nifak Tohumları ekmek isteyenlerin karşısında olduk, bunlarla da mücadelemiz devam edecektir. dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 15:03
YORUM EKLE