Kurtulmuş: Bütün dünya sussa Türkiye susmayacak

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akşam TV'de, Aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın sorularını yanıtladı.

Siyaset 11.05.2021, 02:33 11.05.2021, 02:56
Kurtulmuş: Bütün dünya sussa Türkiye susmayacak

Mescid-i Aksa'yı işgal eden İsrail'in insanlık dışı saldırılarına ilişkin konuşan Kurtulmuş, "Bu coğrafyanın amiral gemisi ve kilit taşı olan Türkiye'dir. Bütün dünya sussa Türkiye susmayacaktır." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akşam TV'de, Aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın sorularını yanıtlayarak, işgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırına tepki gösterdi.

"BÜTÜN DÜNYA SUSSA TÜRKİYE SUSMAYACAKTIR"

Kurtulmuş, işgalci İsrail polisinin Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya yönelik olarak "İsrail'in Ramazan ayı boyunca yapmış olduğu saldırganlık vahşet boyutuna ulaştı." ifadelerini kullanarak, "Şöyle düşünüyorlar artık, 'Fırsat bu fırsattır. Amerika arkamızdayken, İslam dünyası bölünmüşken altın vuruşu yapıp işi bitirelim.' Bu coğrafyanın amiral gemisi ve kilit taşı olan Türkiye'dir. Bütün dünya sussa Türkiye susmayacaktır." dedi.

FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

"Tam manasıyla özgür olan ve başkenti Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulmasına kadar bu mücadele devam edecektir." ifadesini kullanan Kurtulmuş, "ABD medyasında bu saldırılar bir saldırı olarak değil, bir çatışma olarak görüldü. Bu Ramazan günü iftar sofralarımızda o görüntüleri gördükten sonra lokmalarımızın boğazımızda düğümlendiği bir atmosferde Ramazanı geçiriyoruz." dedi.

İHA ve SİHA'ların savaş teknolojilerinde değişime neden olduğunu belirten Kurtulmuş, "Dünyanın her bölgesinde dengeler kuruluyor. Çok taraflı dengeler ortaya çıkıyor. Çok bilinmeyenli denkler karşımızda. Yeni bölgesel güçlerin çok büyük etkisi olacaktı. Türkiye'de bu güçlerden biridir. Afganistan'ın dağında garibanın evinde sesini dinleyen ABD, New York sokaklarında 3 tane vatandaşına maske dağıtamadı. Modern Batı medeniyetinin son 300 yıla hâkim olan paradigmaları çökmeye başladı. Şuan yoğun bakım ünitesinde diyebiliriz." dedi.

GENÇLER FİLİSTİN HAKKINDA NE KADAR FİKİR SAHİBİ?

Numan Kurtulmuş, Z kuşağına kimsenin haksızlık yapmaması gerektiğini belirterek, "Gençliğin aklını zihnini meşgul eden çok şey var. Ülkemizin gençleri adalet ve hakkaniyet duyguları çok güçlü. Z kuşağı içinden İsrail'e destek veren genç çıkmaz bizden. Hatta fırsatı olsa Mescid-i Aksa bahçesine gidip direniş gösterirler... Bizim gençlerimiz samimi olarak yardımsever, hakkaniyetli ve adalet duygusu yüksektir. Samimi olarak gençlerimizin önünü açacak çalışmalar yapmak zorundayız." dedi.

Filistin davasının haklı bir dava olduğunu ve eninde sonunda zafere ulaşacağını ifade eden Kurtulmuş yaptığı konuşmada, Rachel Corrie, İsrail buldozerlerinin karşısına çıkıp direnen ve burada yıkım yapamazsınız diyen bir aktivistti. Zalim İsrail askerleri o kızın bedeninin üzerinden geçerek onu şehit ettiklerini, İsrail'in adını duyunca eli ayağı titreyen liderlerin yanında olmaktansa Rachel Corrie gibi dirayetli olan, hakkaniyetli olan kişilerin tarafında olmayı yeğlediğini belirterek şunları kaydetti;

"İsrail Hamas'ın başına Ahmet Yasin'den sonra kim gelirse öldüreceğiz dediler. Yasin'den sonra liderliğe gelen Abdülaziz er-Rantisi, 'Bizim için ölüm haktır, hak yatağımızda ölmüşüz, ha İsrail'in füzeleriyle ölmüşüz fark etmiyor' dedi. Olaydan 3 4 gün sonra er-Rantisi ailesiyle birlikte İsrail füzelerinin hedefi olarak arabasında öldürüldü."

Yorumlar (0)