MHP'li Özdağ: MHP’de ciddi bir değişim ve dönüşüm kaçınılmaz.

MHP Genel Başkan adaylarından Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, gittiği malazgirt'te MHP Genel Merkezi’nin sergilediği sert üslubun partiye yakışmadığını söyledi.

Siyaset 23.04.2016, 22:48
MHP'li Özdağ: MHP’de ciddi bir değişim ve dönüşüm kaçınılmaz.
MHP Genel Başkan adaylarından Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, gittiği malazgirt'te MHP Genel Merkezi’nin sergilediği sert üslubun partiye yakışmadığını belirterek; 'Kongreye giden bir partide ihraç ya da disiplin sürecini doğru bulmam. Özellikle MHP Genel Merkezi’nin sergilediği sert üslup partiye yakışmıyor' dedi.

MHP Genel Başkanlığına adaylığını, Alparslan Türkeşin “Rize’den bir milletvekili çıkardığımız gün Türkiye’de tek başına iktidarız” sözüne atfen 9 Nisan 2016 günü Rize’de açıklayan Ümit Özdağ, büyük kurultay yürüyüşünü de yine sembolik anlamı olan bir şehirden; Muş, Malazgirt’ten başlattı.

Özdağ Malazgirt’te bulunan ve Anadolu’nun fethini, Türkleşmesini sembolize eden Alparslan Anıtı’nı ziyaret etti. Ümit Özdağ, Meral Akşener ve kendisi hakkında ortaya atılan ihraç iddialarını değerlendirirken, “Kongreye giden bir partide ihraç ya da disiplin sürecini doğru bulmam. Özellikle MHP Genel Merkezi’nin sergilediği sert üslup partiye yakışmıyor” dedi.

Ümit Özdağ, şunları söyledi:


MHP’de tansiyonu düşürmek ve sert üslubu terk etmek lazım. Devlet Bey keşke, “Divan Başkanlığını da ben yapacağım” dese. Mahkemenin belirlediği Çağrı Heyeti’ne ‘kim bunlar’ demenin, hukuken bir karşılığı yok. Genel Başkan devlet adamı kimliğiyle, hukuk normlarına uygun davranmalı. Türk siyasetinde de MHP’de de sert uslup kullanılmamalı. MHP’yi iktidara taşımak için hangi projelere sahip olduğumuzu söyleyelim. İktidara taşıdıktan sonra neler yapacağımızı halka açıklayalım. Genel Başkan çok dışlayıcı ve sert bir yaklaşım sergiliyor.
MHP’de ciddi bir değişim ve dönüşüm kaçınılmaz.
Yorumlar (0)