MHP, Samsun İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun'da ilçelerdeki Belediye Başkan adaylarını açıklıyor. MHP'nin Asarcık, Canik, Salıpazarı ve Tekkeköy adayları kim?

Siyaset 30.11.2018, 11:23 30.11.2018, 12:22
MHP, Samsun İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklıyor

MHP, Samsun ilçelerdeki adaylarını açıklanmaya başlandı. Asarcık, Canik, Salıpazarı ve Tekkeköy adaylarının bugün açıklanması beklenirken, Kavak, ladik, Vezirköprü, Çarşamba, Terme, Bafra, Alaçam, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayları da da merak ediliyor.

2019 yerel seçimleri yaklaşırken Samsun'da aday açıklamaları bütün hızıyla devam ediyor. Samsun'da Ak Parti Büyükşehir Belediye başkanı adayı Mustafa Demir olarak açıklanırken henüz Milliyetçi Hareket Partisi, CHP ve İyi Parti tarafından aday ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Her ne kadar kulislerde bir takım isimler zikredilse de vatandaşın istek ve temayülleri ile partilerin tercihinin çakıştığı görülüyor.

HER ŞEYİ BİZ BİLİRİZ LOBİSİ

Bu dönem hiç olmadığı kadar vatandaş siyasetten arınmış şekilde aday tercihinde bulundu. Samsunlular hiç olmadığı kadar gönlündeki isimleri haykırdı,Bu arada, "Herşeyi biz biliriz" lobileri yine akıllarında var olan isimleri dayatarak istedikleri gibi at koşturabilecekleri bir meydan yaratma gayretinde oldukları görülüyor.

VATANDAŞ HANGİ İSİMLERİ KONUŞTU

Samsun Büyükşehir Başkanlık koltuğuna oturmasının ardından kısa zamanda Samsun'un sevdiği bir başkan haline gelen Zihni Şahin Samsunlunun gönlünde önemli bir yere sahip oldu. Ancak, Ak Parti Büyükşehir adayını açıklamasından sonra vatandaşlar tarafından adeta şok yaşandı. Diğer taraftan Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Erhan Usta, Samsunlunun gönlündeki ikinci önemli isimlerden birisiydi. Gözler MHP'ye dikilmişken MHP genel merkezinin kriterleri ve "Etik bir hareket" olmayacağı düşüncesiyle Erhan Usta'nın aday gösterilebilme şansının yok olduğunu düşünen vatadaş ikinci bir şoku yaşadı.

HERŞEY BİTTİ Mİ?

Siyasette ne zaman ne olacağı belli olmaz. Her zaman her şey olabilmektedir. Hiç bir şey kesin değildir. Vatandaş hala bir umut bekleyiş içindedir. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin bir takım gerçekleri görmediğini düşünmek mümkün değildir. Elbette ki siyasi strateji, plan ve programlar doğrultusunda hareket edeceklerdir. Ancak vatandaşın da yöneldiği tercihi dikkate alacaklardır.

MHP'de Samsun ilçelerinde Açıklanması Beklenen Muhtemel Adaylar?

MHP Samsun'da ve bir çok il ve ilçede hiç bu kadar aday adayı ile karşılaşmamıştı.Bir partinin aday adayının fazla olması o partinin halk nezdinde karşılığını da gösteren önemli bir etkendir. Bu doğru yönetilmediğinde partinin de aleyhinde gelişmelere sahne olabilmektedir. MHP, Canik, Tekkeköy, Asarcı, Salıpazarı İlçeleri belediye başkan adaylarını en geç hafta sonuna kadar açıklayacağı tahmin ediliyor.

Samsun'da açıklanması beklenen ve kesin olmayan Belediye Başkan Adayları şöyle:

Canik Belediye Başkan Adayı: Abdullah Karabıçak

Tekkeköy Belediye Başkan Adayı: Ahmet Önder

Asarcık Belediye Başkan Adayı: şerif kılağuz

Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Cavit yıldırım

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)