Alexa

MHP'li Ahmet Orhan'dan Tıp bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)23.Dönem Manisa Milletvekili ve 25.Dönem Manisa Milletvekili aday adayı Ahmet Orhan, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla açıklama yaparak, tüm tıp çalışanlarının bayramını kutladı.

MHP'li Ahmet Orhan'dan Tıp bayramı mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)23.Dönem Manisa Milletvekili ve 25.Dönem Manisa Milletvekili aday adayı Ahmet Orhan, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla açıklama yaparak, tüm tıp çalışanlarının bayramını kutladı.

Milletvekili aday adayı Orhan yayımladığı mesajında; “Sevgili Sağlık Çalışanları; Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.


İlk tıp bayramı 14 Mart 1919’da, işgal altındaki İstanbul’da, tıp öğrencileri tarafından kutlanmıştır. Büyük Atatürk'ün "Beni, Türk hekimlerine emanet ediniz" sözleriyle onurlandırdığı doktorlarımız, ülkemizde olduğu gibi dünyanın çeşitli yerlerinde yaptıkları başarılı çalışmalarla da tıp biliminin ilerlemesine katkıda bulunmaktadırlar. İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için fedakârca çalışan sizler, toplumumuzun inandığı, her zaman değer verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişilersiniz.

Bugün, en güç koşullarda bile, deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek kullanan doktorlarımız ve diğer sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.

Sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, hastane şartlarının iyileştirilmesi, nitelikli personel ihtiyacının karşılanması yönündeki çalışmalara ağırlık verilmelidir.

Bir taraftan sağlık alanındaki yatırımları artırılırken diğer taraftan hızla ilerleyen tıp biliminde yaşanan gelişmeleri çok iyi takip ederek öncü ülkelerden biri olmak için çaba sarf edilmelidir.

Sağlık ve sağlık çalışanlarının hakları konusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefi bugünkü iktidarın yapacağı bir iş olmayıp ancak milliyetçi iktidarımız döneminde gerçekleşecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, insanlığa daha nitelikli bir hayat sunmak amacıyla kendini kutsal bir mesleğe adayan tüm doktor ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, bu haftanın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 14:30
YORUM EKLE

banner325