Salih Şahin'den Yılport Samsunspor'a Galibiyet Teşekkürü

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin Yılport Samsunspor'a galibiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Siyaset 13.12.2021, 21:28
Salih Şahin'den Yılport Samsunspor'a Galibiyet Teşekkürü

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Salih Şahin ve İlkadım İlçe Başkanı Yaşar Yazıcı Yılport Samsunspor'un Ankaragücü ile oynadığı ve Yılport Samsunspor'un 2-0 yendiği maçı statta izledi.

Başkan Salih Şahin "Samsun'un markası Yılport Samsunspor'un bu galibiyeti bütün Samsun halkının gururunu okşadı" dedi.

Yılport Samsunspor'a Teşekkür

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, ekonomiden bunalan vatandaşın tek moral deposunun yaşadıkları şehrin takımının başarısı olduğunu vurguladı. Şahin, yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Günümüz ekonomik şartlarında vatandaşlar evlerinden dışarı çıkarak sosyal bir faaliyet içerisine giremez hale gelmiş durumda. Bu darboğaz ortamında vatandaşın tek sevinç kaynağı yaşadıkları şehrin takımı olmaktadır. Bu atmosferde Yılport Samsunspor'a ekonomiden bunalan vatandaşa 2-0'lık galibiyet yaşattıkları için teşekkürü bir borç biliyoruz." dedi.

Yılport Samsunspor'a Destek Talebi

Şehrin siyasileri, belediye başkanları ve ileri gelenlerinin yıllardır olduğu gibi yine Yılport Samsunspor'a sahip çıkmadıklarını isteyen Salih Şahin, "Yılport Samsunspor'u yıllardır belli bir odak tarafından siyasi malzeme olarak kullandığı bilinen bir gerçektir. Yüksel Yıldırım Başkanlığında Yılport Samsunspor siyasetin güdümünden kurtarılmış ve şehirle bütünleştirilme hamlesine gidilmiştir. Fakat görmekteyiz ki Sayın Başkan Yıldırım'a gerekli destek sağlanmadığı gibi kimi belediye başkanlarınca da önünün kesilmeye çalışıldığına şahit olmak Samsun halkını son derece üzmektedir. " diye konuştu.

Samsunspor Süper Lig'e çıkarak bütün sevenlerinin gururunu okşayacaktır.

Samsunspor, Türkiye'nin en köklü takımlarından biri olduğunu ve hak ettiği yerin Süper Lig olduğuna işaret eden Şahin açıklamasının devamında şunları söyledi: "Yılport Samsunspor gibi bir değerin hak ettiği yer Süper Lig'dir. Tüm Samsun halkı olarak inanıyoruz ki lig bitiminde Yılport Samsunspor hakettiği yer olan Süper Lig'e çıkarak bütün sevenlerinin gururunu okşayacaktır. Bu uğurda başkanımız Yıldırım, Teknik Ekip ve Sporcularımıza güveniyoruz. Umarım şehrimizde ki kimi siyasiler Yılport Samsunspor'un önüne bundan önce olduğu gibi yine takımımıza köstek olmaya kalkışmazlar. Takımımızın Süper Lig yolunda ilerlediği bu süreçte herkesi destek olmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle 2-0'lık galibiyet için bir kez daha Yılport Samsunsporumuza teşekkür ediyoruz." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)