Samsun MHP'den Teröre Tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin Ankara’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Siyaset 14.03.2016, 18:00
Samsun MHP'den Teröre Tepki!
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin yazılı basın açıklamasında Ankara’da yaşanan terör saldırısına sert tepki gösterdi.

Başkan Tekin'in yazılı basın açıklaması şöyle:

Ülkemizin başkenti Ankara’mızda dün yaşanan menfur terör saldırısını lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başta hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınları olmak üzere, Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. Bir daha böyle derin acılar yaşatmamasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Devletimizi ve masum sivil vatandaşlarımızı hedef alan böylesine aşağılık terör saldırıları karşısında, birlik ve beraberliğimizi korumamız ve bu iğrenç saldırıyı yapanlara pirim vermemek adına milletçe birbirimize daha sıkı sarılmamız gerektiğini düşünüyorum. Türk Milleti; asla bu tür kahpe saldırılar karşısında boyun eğmeyecek, devletimiz diz çöktürülemeyecektir. Dost, düşman herkesin bunu böyle bilmesini isteriz.

Ayrıca son yıllarda gerek iç politikalarda, gerekse dış politikalarda yanlış kararlar alan ve ülkemizin terör saldırılarının hedefi haline gelmesine sebep olan iktidar mensuplarını da biran önce izledikleri yanlış politikalardan vazgeçerek gerekli tedbirleri almaları ve terörün kökü kazınıncaya kadar kararlı bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de daha önce birçok defa vurguladığı gibi, hükümetin terörü bitirme konusunda samimiyetle atacağı adımlarda sonuna kadar destek olacağımızı milletimizin bilmesini isteriz.

Ülkemizde yaşanan güvenlik ve istihbarat zafiyetlerinin biran önce giderilmesi, halkımızın güven ve huzur içerisinde yaşayabilmesi için; yetkilileri görevlerini eksiksiz yapmaları hususunda uyarıyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni böylesine aciz hale düşürmeye kimsenin hakkının olmadığının bilinmesini istiyoruz.

Can güvenliğimizin kalmadığı ve Allah’a emanet yaşadığımız, ülkemizin parçalanmaya çalışıldığı bu karanlık günlerden biran evvel kurtulmasını ve huzura kavuşmasını temenni ediyor aziz milletimize tekrar baş sağlığı diliyorum.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu