Siyaset sahnesinde bu kadar kıvıran birisi zor bulunur

CHP’den istifa eden emekli müftü İhsan Özkes, “İsraf ve haram sarayıdır. Hz. Muhammed yaşasa o saraya girmezdi” dediği Beştepe’ye gitti ve bu kez ‘Hz. Muhammed yaşasaydı Saray’a gelirdi’ dedi.

Siyaset 01.09.2015, 00:56 01.09.2015, 01:04
Siyaset sahnesinde bu kadar kıvıran birisi zor bulunur

CHP’den istifa eden emekli müftü İhsan Özkes, “İsraf ve haram sarayıdır. Hz. Muhammed yaşasa o saraya girmezdi” dediği Beştepe’ye gitti ve bu kez  ‘Hz. Muhammed yaşasaydı Saray’a gelirdi’ dedi.

Özkes için  CHP’de iken haram olan saray CHP’den istifa edince ‘Helal’ oldu

Daha önce Pankart açmıştı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı” diyerek Ak Saray’a övgüler yağdıran İhsan Özkes, daha önce AKP’yi şöyle topa tutmuştu:

* AKP çok şeye zarar verdi. Cumhuriyetin değerlerine çok zarar verdi. Hukuka, insan haklarına zarar verdi. İnsanlığı yerlerde süründürüyor. Ama AKP iktidarı en büyük zararı dine verdi. İslam dininin içini boşalttı. Dine darbe yaptı.

* AKP döneminde hırsızlık helal sayıldı. Rüşvete ‘hediye’ dediniz. ‘Allah kitap’ dediniz, yetim hakkı yediniz. Saraya bakın. Bugün Hz Muhammed yaşasa o saraya girmezdi. Çünkü o sarayda haram var.

* 17 Aralık 2013’den beri hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ayetlere ve hadislere adeta sansür konuldu.

7 Haziran seçimlerinden sonra CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili emekli müftü İhsan Özkes, Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Saray’da verdiği 30 Ağustos resepsiyonuna katılmış sarayla ilgili dikkat çeken twitler atmıştı.

Resepsiyona katılması ile ilgili olarak çok sert eleştirilere maruz kaldığını ifade eden Özkes, twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım. Bu arada Saray’ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu. Bana saldıranlara da inşallah nasip olur. Sanki bir ayıp işlemişim, bir günah işlemişim gibi bana saldıranlara Allah akıl fikir versin. Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin.” Açıklamasında, “Hz. Muhammed yaşıyor olsa saraya girer miydi? Bu akşam hissettim kesinlikle girerdi. Çünkü orada sünnetten emareler çok” ifadelerini kullanan eski müftü, “Meraklılar için söyleyeyim, eğer Atatürk de yaşasaydı bu akşam mutlaka sarayda olurdu” dedi.

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır

“Benim CHP’de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de ’CHP’li İhsan Özkes’değilim, ben İhsan Özkes’im, lütfen kabullenin” diyen eski müftü Özkes, sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirileri şöyle yanıtladı: “Tayyip Erdoğan düşmanlığı, PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi’demiştim. Ben de düşündüm ve saraya gittim. Siz de gidin. Bırakın geçmişte şöyle dediğimi, böyle dediğimi. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Milletin birliği, vatanın bütünlüğü için saraydaydım. Ben suç mu, kusur mu işledim? Ne yaptım? 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, bağımsız bir vekil olarak, ’başkomutan’sıfatındaki Cumhurbaşkanı davetine gittim. 40 gün olmuş CHP’den ayrılalı, sonuçta bağımsız bir vekilim. Oraya 24. dönemde giden CHP’li vekiller oldu. Şayet Cumhurbaşkanımız, Kılıçdaroğlu’na hükümeti kurma görevini verseydi o da gidecekti. Neden bağımsız vekil İhsan Özkes katıldığı için garip karşılanıyor? Orada Atatürk ve şehitlerimiz için Kur’an okundu, hayırla yad edildi. Ne olmuş yani katıldıysam?”

Yorumlar (0)
banner442