Alexa


Tutuklanan Tüm Polisler Geri Dönecek

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Meral Akşener iktidara geldiklerinde tüm tutuklanan polislerin görevine geri döneceğini söyledi.

Siyaset 13.05.2015, 09:58 13.05.2015, 10:11
MHP'li Meral Akşener, Bugün TV de Erkam Tufan Aytav'ın sunduğu 'Analiz' programına konuk oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Meral Akşener iktidara geldiklerinde tüm tutuklanan polislerin görevine geri döneceğini söyledi. Akşener, "Biz geldiğimiz takdirde, tutuklanan polisler ve bu süreçte tutuklanan diğer görevliler, seçim beyannamemizde belirttiğimiz üzere rüşvet ve yüz kızartıcı suçların haricinde, tamamına hakları iade edilecek." dedi.

MHP'nin göreve geldiğinde haksızlığa uğrayan ve görevinden alınan devlet görelilerinin de görevlerine iade edileceğini belirten Akşener, polis koleji öğrencilerinin de okulları kapatılarak mezun olmalarına çok kısa bir süre kala adeta kapının önüne konulmasına tepki gösterdi.

Akşener şunları kaydetti: "Biz geldiğimiz takdirde, tutuklanan Polislerve bu süreçte tutuklanan diğer görevliler, seçim beyannamemizde belirttiğimiz üzere rüşvet ve yüz kızartıcı suçların haricinde, tamamına hakları iade edilecek. Polis koleji öğrencilerinin sınavını yapan bakanlıktır. Eğer burada bir yanlışlık yapılmışsa siz yapmışsınızdır. İmtihanla almışsınız, ne yanlışlık yapılmışsa sizin sorumluluğunuzdadır. Şu anda insan hakları ihlali yapılıyor. İş sahibi olmak isteyen bu çocukları kapı önüne koydular, bu çok zalimce bir durumdur."

zaman

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P