Sokaklar Bizim 3x3 Basketbol Gençlik Kupası, gençler arasında basketbolun yaygınlaşması ve gençlerin sporla buluşmasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Bu proje, Türkiye genelinde 81 ilde devam etmektedir ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.
Sokaklar Bizim 3x3 Basketbol Gençlik Kupası, gençlerin sosyal becerilerini geliştirmelerini, spor yapma alışkanlığı kazanmalarını ve takım çalışması ile iletişim becerilerini güçlendirmelerini hedeflemektedir. Bu kapsamda, çeşitli illerde turnuvalar düzenlenmekte ve dereceye giren takımlar belirlenmektedir.Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilimizde Sokaklar Bizim 3x3 Basketbol Gençlik Kupası müsabakaları gerçekleştirilmiştir. Maçlar, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda yapılmıştır. Dereceye giren takımlar ödüllerini şube müdürleri ve antrenörler tarafından takdim edilmiştir.
Erkeklerde birinci olan Maarif Basketbol ve kızlarda şampiyon olan Canik Basketbol takımları, ilimizi Bölgesel Finallerde temsil etme hakkı kazanmıştır. Bu finaller, 6-11 Haziran tarihleri arasında Bartın'da gerçekleştirilecektir. Takımlarımıza başarılar dileyerek Sokaklar Bizim 3x3 Basketbol Gençlik Kupası'nın devam eden etkinliklerine katılım sağlanmasını teşvik ediyoruz.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/06/64785735e50d8.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/06/64785767552f2.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/06/647857843d18a.png)