Manisa'da Jimnastik Yaz Okulu İlgi Gördü

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü 20 branşta, 67 tesiste organize ettiği “Yaz Spor Okulu” tüm hızıyla devam ediyor.

Spor 25.06.2019, 13:43 25.06.2019, 13:59
Manisa'da Jimnastik Yaz Okulu İlgi Gördü

Manisa'da, Sporun ana temeli cimnastik branşına yoğun ilgi oluştu. Şu ana kadar 100’ün üzerinde cimnastik kaydı yapılırken, çalışmalar uzman antrenörler eşliğinde gerçekleşiyor.

Manisa'da minikler, yaz tatilinde spor yapmanın keyfini yaşıyorlar.

Cimnastik Antrenörü Mehmet Ali Ekin, yaz spor okulundan başarılı sporcular çıkaracaklarına inandığını ifade ederek, Halkın cimnastiğe olan ilgisinden memnun olduklarını kaydetti. Ekin, yaptığı açıklamada, “Jimnastik, erken yaşta başlanması gereken sporların başında geliyor. Her sporun temelinde cimnastik yatar. Denge, koordinasyon ve esneklik gibi temel eğitimler veriyoruz. İyi bir altyapı eğitimi alan bir sporcu, tüm spor branşlarını rahatlıkla yapabilir. Zaten 3 aylık dönemin sonunda diğer branşlara yönlendirmelerimiz olacaktır." dedi.

Yaz okulumuz başladığı günden bu yana yoğun taleple karşı karşıya olduklarını söyleyen Ali Ekin, "Çocuklarımız mutlu. Velilerimiz memnun. İl Müdürlüğümüzün bünyesinde açılan kursumuzu ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Burada yetenekli olan çocuklarımızı seçeceğiz ve kış aylarında da devam ettirerek, performans grubuna dahil edeceğiz. Yeni şampiyonların yaz okulumuzdan çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu. Çocuklarının cimnastiği çok sevdiğini belirten veliler de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)