Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, büyüklü Meydan Projesi kapsamında yapılan parka Şehit Piyade Asteğmen Onur Ateş’in adının verildiğini açıkladı. Tekkeköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Büyüklü Meydan Projesi’nde sona yaklaşıldı. Proje kapsamında modern bir görünüm kazandırılan alanda zemin ve çevre düzenlemeleri tamamlandı. Belediyenin Kent Mobilyaları Üretim Atölyesinde üretilen bank ve pergoleler yerleştirildi. Ayrıca Atatürk Anıtı yenilendi ve bir saat kulesi ile Büyüklü yazılı tabela yapılarak alana yerleştirildi.
Başkan Hasan Togar, projenin her açıdan özel olduğunu belirterek, Büyüklü Meydanı’nın modern ve örnek bir yaşam alanı olarak hizmete sunulacağını ifade etti. Togar, projede aziz şehitler ve Büyüklü’den yetişen başarılı güreşçilerin tanıtılacağını da belirtti. Şehit Piyade Asteğmen Onur Ateş’in adının verilmesiyle, mahalleye kimlik kazandırılacağını ve şehidin anısının yaşatılacağını vurguladı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65aad2b1684dd.jpg)
Onur Ateş kimdir?
Onur Ateş, 10 Ekim 1987 yılında Samsun’un Tekkeköy ilçesine bağlı Büyüklü mahallesinde doğdu. Ahmet ve Fatma Ateş çiftinin ilk çocuğu olan Onur, ilköğretimini Büyüklü İ.Ö.O’da tamamladıktan sonra Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesine kayıt oldu ve 2005 yılında liseyi bitirdi. Daha sonra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Okul bittikten sonra Van Erciş’te Karatavuk İ.Ö.O’da sınıf öğretmeni olarak meslek hayatına başladı. Askerlik görevini yapmak için Burdur’a giden Onur Ateş, 14 gün eğitim aldıktan sonra Van’ın Erciş ilçesine döndü. 23 Ekim 2011’de Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybetti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65aad0c968b5a.png)