Cumhur İttifakı'nın AK Parti adayı Mustafa Candal, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde tekkeköy Belediye Başkanı olarak seçildi ve görevi devraldı. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde düzenlenen devir teslim töreni, belediye camiası ve vatandaşların yoğun ilgisi altında gerçekleşti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/661047e7f0658.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/66104863d489b.png)
Seçim Zaferi ve Görev Devri
Yüzde 52,18 oy oranıyla seçim zaferini elde eden Mustafa Candal, mazbatasını almasının ardından düzenlenen törenle görevi eski Belediye Başkanı Hasan Togar'dan resmi olarak devraldı. Törende, Candal ve Togar birlik ve beraberlik mesajları vererek, Tekkeköy'ün geleceği için el ele verme çağrısında bulundular.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/661047e7f0658.png)
Mustafa Candal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı
Başkan Mustafa Candal, törendeki konuşmasında, hizmet bayrağını devraldığı Hasan Togar’a teşekkür ederek, Tekkeköy'e daha iyi hizmet verebilmek için tüm gücüyle çalışacağını belirtti. Candal, "Biz ayrıştırmayacağız, birleştireceğiz. Herkesi yüreğimize basacağız. İstişare ederek, Tekkeköy'ümüze daha iyi hizmetler kazandıracağız" dedi.Tekkeköy için Büyük Hedefler
Candal, belediye olarak karşılaşılan sıkıntıları aşma konusunda kararlı olduğunu ve adaletli bir yönetim anlayışı ile Tekkeköy'ü Türkiye'de örnek bir belediye yapmayı hedeflediğini vurguladı. Kadir Gecesi'nin kutlandığı bu özel günde duygularını paylaşan Candal, tüm vatandaşları bayramın 1. gününde yapılacak olan bayramlaşma törenine davet etti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/66104863d489b.png)