Ömer Öztürk, Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli ve satın alınacak cihazda hangi özellikler önemlidir? Kapsamhaber Yazar kadrosuna katılan yeni yazarımız Ömer Öztürk, cep telefonu alırken nelere dikkat edilmesi yönünde okuyucularımızı bilgilendiriyor.

Teknoloji 30.10.2020, 23:09 31.10.2020, 12:01
Ömer Öztürk, Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ömer Öztürk, cep telefonları ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundu. Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli ve satın alınacak cihazlarda hangi özellikler önemlidir? cep telefonlarında hangi markalar önemlidir ve hangi markalar öne çıkıyor? gibi sorulara cevap veren ve değerlendirmelerde bulunan Ömer Öztürk, Gün geçtikçe yenilenen ve ilerleyen teknoloji cep telefonlarının kullanım ömürlerini de azaltmış durumda olduğunu belirtti.

CEP TELEFONLARIN ÖMRÜ 7 Yıldan 3 Yıla Düştü

Özürk yeni yazısında, "Günlük hayatımızın da odak noktası haline gelen bu yenilikçi ve süper teknolojik ürünü kullanmayan yok gibidir. Tabi birde işin görünmeyen yüzü, yani buzdağının diğer kısmı var. Resmi verilere göre her gün dünya genelinde ortalama 3 milyon adet cep telefonu satılmaktadır. Bu rakam 1 yılda ortalama 1,5 milyar âdeti bulmaktadır. ifade ettiğimiz rakamlara göre neredeyse dünyada cep telefonu kullanan herkes her yıl cep telefonunu değiştiriyor anlamına geliyor demektir." ifadeleriyle okuyucularımızı bilgilendirdikten sonra, gün geçtikçe yenilenen ve ilerleyen teknoloji cep telefonlarının kullanım ömürlerini de azaltmış durumda olduğunu, Önceden akıllı telefonlar yokken bir cep telefonunun kullanım ömrü en fazla 7 yıl olduğu Bu rakam günümüzde ortalama bir rakama satılan cep telefonu için maksimum 3 yıla düştüğünü yazdı. 

CEP TELEFONU ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Ömer Öztürk yazısında şunları ifade etti:

Bize düşende bu hızlı döngüden en az zararla nasıl kurtuluruz. Bunu daha da açacak olursak Cep Telefonu Alırken Nelere Dikket Edilmeli? Yakın döneme kadar hayatımızda hep karşımıza çıkan birkaç marka vardı ve herkes bilirdi bunu. Örneğin dünya Pazar payının %55 i gibi kocaman bir pasta payını elinde bulunduran NOKIA. Sonraları başına gelen bin musibetle pazardan çekilmek zorunda kalınca yerine şimdilerde herkesin göz bebeği olan IPHONE ve ardından onu izleyen SAMSUNG markasıydı. Ama 2017-2018 yılı artık ülkemizde milat oldu ve Türkiye pazarına yepyeni markalar girdi. Çinli firmaların bu konudaki liderliği ve fiyat performans ürünlerine ayırdıkları bütçeler herkesin kafasını karıştırsa da insanlar artık kendi ekonomisine göre rahatça davranabilmekte ve önünde bulunan çok sayıdaki seçenekten en uygununu seçebilmekte.

Cep telefonu alacak olsam hangisini alırdım acaba? DEVAMINI OKU

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık