Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, İzmir'de düzenlenen büyük bir toplantıda 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olduğunu duyurdu. Ülkenin içinde bulunduğu durumu ve Ak Parti iktidarının 22 yıllık yönetimindeki olumsuzlukları ele alan Mutlu, parti olarak halktan aldıkları güçle Türkiye'yi ayağa kaldıracaklarını söyledi.Mutlu, İzmir teşkilatının kısa sürede gösterdiği büyük başarıyı takdir ederken, "Ülkemiz bir yangın yerine döndü. 22 yıllık AK Parti iktidarı tüm değerlerimizi yok etti. Atalarımızdan yadigar geleneklerimiz, sevgi ve saygı yerini tamamen kibir ve şımarıklığa bıraktı" dedi. Mevcut iktidarın söz verdiği "3-Y" sorunlarını çözmek yerine daha da derinleştirdiğini ifade etti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/665c742290f5c.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/665c742290f5c.png)
AK Parti'nin Sonu Geldi
Mutlu, AK Parti'nin 31 Mart'ta ağır bir yenilgi aldığını ve oylarının erimeye devam ettiğini belirtti. "Bu kibir, bu halktan kopuşun sonu budur. AK Parti uzatmaları oynamaktadır. Yapılacak olan ilk seçimde gidecektir" dedi. CHP'yi de eleştirerek, halkın kendilerinden daha aktif ve çözüm odaklı bir yaklaşım beklediğini söyledi.Gençlere ve Kadınlara Değer Veren Tek Parti Biziz
Yerli ve Milli Parti'nin ülkenin geleceği için umut olduğunu belirten Mutlu, gençlere ve kadınlara verdikleri önemi vurguladı. "Gençlere yer veren tek bir parti yok. Kadınlara değer veren tek bir parti yok. Partimde 23 yaşında, 28 yaşında, 30 yaşında genel başkan yardımcılarım var. Parti böyle olur. Memleket bu kadrolarla kurtulur" şeklinde konuştu.Konuşmasının sonunda Mutlu, tüm partilere meydan okuyarak, Yerli ve Milli Parti'nin iktidar hedefini bir kez daha yineledi. "Ya başaracağız, ya başaracağız. Başka yolu yok! İnanın bizi durduramazlar. Atatürk'e inanın, İzmir'in dağlarına inanın, hepinizin gönlünde çiçekler açacak. Kızlarımız, kadınlarımız sokakta güvenle yürüyecek. Gençlerimiz iş ve aş bulacak. Emeklilerimizin ellerinden öpeceğiz, onlara layık oldukları hayatı sağlamak bizim boynumuzun borcudur" dedi.Mutlu, 2026'nın seçim yılı olduğunu ve Yerli ve Milli Parti'nin iktidara gelerek ülkenin tüm sorunlarını çözeceğini belirtti. "Bu aziz millete zulüm edenler gidecek. Öz be öz “yerliler” gelecek. Mustafa Kemal'in askerleri gelecek" ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/665c744064cf3.png)