Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme'nin her bölgesini daha yaşanabilir ve erişilebilir kılmak amacıyla düzenlediği Halk Buluşmaları kapsamında, Kocaman Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.Başkan Kılıç, bu buluşmada vatandaşların istek, talep ve önerilerini dinledi. Kaymakam Metin Maytalman ve ilçe kurum müdürleri ile birlikte gerçekleşen toplantıda, mahalle sakinlerinin sorunlarına kulak verildi.
Başkan Kılıç, yaptığı konuşmada, Terme'nin alt ve üst yapı sorunlarına yönelik yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Terme'de 82 mahallede gerçekleştirilen 1100 kilometrelik yol çalışmasıyla ulaşım ağının güçlendirildiğini belirtti. Bu çalışmalar, 220 kilometre sathi kaplama, 150 kilometre beton yol, 20 kilometre parke yol, 10 kilometre sıcak asfalt yol ve 730 kilometre stabilize yol inşasını kapsıyor. Ayrıca, 2 köprü ve 7 menfezin inşasıyla da ulaşım ağının iyileştirildiği vurgulandı.
Başkan Kılıç, ayrıca Terme'nin geleceğini şekillendirecek Yeni Bulvar Yolu ve Pazar Yeri projelerine de dikkat çekti. Bu projelerin, ilçenin şehircilik anlayışını değiştireceğini ve Terme'yi daha modern bir yer haline getireceğini vurguladı. Kılıç, "Terme'yi yeniden inşa ediyoruz ve genişletiyoruz" diyerek, devam eden projelerin ilçenin gelişimine olan katkılarını anlattı.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/65672fb772b68.png)
Daha huzurlu, mutlu bir Terme hedefleniyor
Kocaman Mahallesi sakinleri, mahallelerini ilçeye bağlayan yolda yapılan beton yol çalışmaları için Başkan Kılıç'a teşekkürlerini iletti. Başkan Kılıç, mahalle sakinlerinin dile getirdiği sorunları not alarak, bu sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Terme'nin geleceğine yönelik planlamaların yapıldığını ve daha huzurlu, mutlu bir Terme hedeflendiğini ifade etti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/11/65672fd6eb54a.png)