BAFRA – Yeşilay Haftası kapsamında, TOKİ Şehit Mehmet Boşnak İlkokulu, öğrencilerin özgün çalışmalarının yer aldığı bir sergi düzenleyerek bu anlamlı haftayı kutladı. Okul yönetimi, 1-7 Mart tarihleri arasında her yıl gerçekleştirilen Yeşilay Haftası'nı öğrencilerin hazırladığı sergi ile taçlandırdıklarını okul sitesindeki açıklamayla duyurdu.Etkinlik, toplumda sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin yanı sıra teknoloji bağımlılığı gibi önemli sağlık sorunlarına karşı mücadelede farkındalığı artırmayı ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını teşvik etmeyi hedefliyor. Sergi, öğrencilerden büyük ilgi gördü.Serginin sonunda, öğrenciler tarafından hazırlanan bileklikler ve kitap ayraçları ile Yeşilay'ın sağladığı broşürler, velilerin ikram ettiği sağlıklı besinlerle birlikte öğrencilere dağıtıldı. Ayrıca zararlı alışkanlıklarla ilgili bir slogan yarışması düzenlendi ve birinci olan öğrenci ödüllendirildi.Etkinliğin başarılı geçmesinde emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve idarecilere teşekkür eden okul yönetimi, Yeşilay Haftası'nın önemine vurgu yaptı.Haber: Oktay ZERRİN - Bafra
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65ea27e92c306.png)