İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy ve İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Canik Cengiz Topel Caddesi'nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.Esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Ulusoy ve Tüfekci, Canik'teki en büyük problemin işsizlik ve hayat pahalılığı olduğunu belirledi. Ulusoy, göreve gelmeleri durumunda işsizlikle mücadelede öncü bir seferberlik başlatacaklarını ve mevcut yönetimin bu konuda yetersiz kaldığını ifade etti. Her genci ve işsizi kendi evlatları gibi göreceklerini belirten Ulusoy, iş dünyası ve çevreleriyle işbirliği yaparak işsizliği en aza indirmeyi hedeflediklerini vurguladı.
Canik’te en büyük problemin işsizlik ve hayat pahalılığı olduğunu dile getiren İYİ parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy, göreve geldikleri takdirde Canik’te işsizlikle mücadelede örnek bir dayanışma başlatacaklarını belirterek, “Canik’te mevcut yönetimin işsizlikle mücadele konusunda ortaya bir şey koymamış olmasına vatandaşlarımız adına çok üzülüyorum. Oyları almışlar adeta oyların üstüne beş yıl boyunca yatmışlar. Ortaya koydukları bir çözüm, çözüm önerisi yok. Hani iktidardınız, hani merkezi hükümetin desteği vardı arkanızda. Ne yaptınız bugüne kadar….
Neden yapmadınız, neden yapamadınız… İstenirse her şey mümkün… ben Canik’te işsizliği kökünden kazıyacağım demiyorum ki... Biz Canik’te işsizlikle mücadele edeceğiz, Acil Eylem Planı oluşturacak, bütün dinamikleri harekete geçirerek bu İşsizliği en ihtiyaç sahibinden başlayarak en aza indirecek ve bir mücadele ortaya koyacağım. Zor olduğunun farkındayım, hemen başlanırsa yol alınır, bir süre sonra bakarız ki işsizlikle mücadelede belirli bir seviyeye gelmişiz. Ancak bu istenirse olur. Şimdiki mevcut yönetim gibi oyların üstüne yatarak olmaz. Empati ile olur” diye konuştu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e846ff975ca.png)
İşsizlikle mücadele seferberliği başlatacağız
Esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm öneri konusunda fikir alışverişi yapan Ulusoy ve Tüfekci vatandaşın en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu müşahede ederek Canik’te 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından büyük bir işsizlikle mücadele seferberliği başlatacaklarını dile getirdiler.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e846d976ccc.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e847341909a.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/03/65e846ff975ca.png)