Uluslararası Tüm engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) ve Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği, Atatürk Kültür Merkezi'nde geniş katılımla 'Yaza Merhaba' konseri düzenledi. Geceye, TRT İstanbul radyosu nefesli sazlar sanatçısı Zafer Taştan konuk olarak katıldı. Orkestra şefliğini Mahmut Usta’nın, koro sorumluluğunu Gül Akülke'nin, sunumunu Bilge Bars'ın üstlendiği, Şef Hasan Safran yönetimindeki UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu, gece boyu birbirinden güzel eserlerle davetlilere unutulmaz bir dinleti sundu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6664823732a64.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66648269a74ac.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/6664823732a64.png)
Başkan Güldane Kaya Kaçar'ın Teşekkür Konuşması
UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı ve Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya Kaçar, bu güzel davete katılım sağlayan ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti. Konuşmasında, "UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu olarak ve Leman Gebizli Umut Işığı Derneği olarak üstlendiğimiz sorumlulukla engellilerimize tekerlekli sandalye temin ederek, öğrencilere burs vererek, ihtiyaçlar doğrultusunda yiyecek, giyecek, ev eşyası destekleri vererek yoğun çalışmalar ve yardımlar yapmaktayız. Türkiye'nin dört köşesinde federasyonumuza bağlı dernek ve temsilcilerimiz de sistemli ve fedakarca faaliyetlerini sürdürmekteler" dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66648269a74ac.png)
Engellilere ve İhtiyaç Sahiplerine Destek
Kaçar, "Engelli olduğu için ayrımcılığa uğrayan engellilerin ve yardıma muhtaç kimselerin hayata aktif katılımlarını sağlamak, yaşam konforlarını arttırmak için çeşitli projeler geliştirmekteyiz. Elbette moral motivasyon etkinliklerimizle de kaynaşıyoruz, eğleniyoruz. İşte bu güzel gecede tamamen gönüllülerimizden oluşan ve bu konser için gece gündüz çalışan UTEF Umut Işığı koromuzla sizlere güzel bir gece geçirtmek, farkındalık oluşturmak ve sizleri yanımızda hissetmek için karşınızdayız. Hiçbir menfaat beklemeden muhteşem konser gerçekleştiren koroma sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.Gece Sonunda Plaket ve Çiçek Takdimi
İzleyicilerden büyük beğeni alan konser, plaket ve çiçek sunumuyla sona erdi. Etkinlik sonunda davetliler, UTEF ve Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği’nin bu tür etkinliklerle farkındalık yaratma çabasını takdirle karşıladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/666482902b615.png)