Sanayi Tipi Mutfaklarda Izgara Seçimi Nasıl Olmalı?

Endüstriyel mutfaklarda tüm ekipmanların büyük bir özenle seçilmesi gerekiyor. Bu mutfaklarda ekipmanların seçimi kadar yerleşimi de önemli.

Yaşam 11.03.2021, 20:10 11.03.2021, 20:30
Sanayi Tipi Mutfaklarda Izgara Seçimi Nasıl Olmalı?

Endüstriyel mutfaklarda tüm ekipmanların büyük bir özenle seçilmesi gerekiyor. Bu mutfaklarda ekipmanların seçimi kadar yerleşimi de önemlidir. Özellikle en sık kullanılan malzemelerin seçimine çok daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Bu noktada endüstriyel ızgara akıllara gelen ilk ekipman oluyor. Bu ürünler çok sayıda farklı marka tarafından üretiliyor.

Elbette sanayi tipi ızgara çeşitlerinin sahip oldukları özellikler, kaliteleri, kullanım ömürleri ve benzer özellikler de birbirinden farklıdır. Kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına uygun olan ürünleri seçmesi çok büyük bir önem taşıyor. Öncelikle ızgara çeşitlerinin 3 farklı çalışma tipi seçeneği sunduğunu belirtelim. Bunlar;

  • Kömürlü
  • Elektrikli
  • Gazlı

Bu 3 farklı seçenek arasında en çok tercih edilenler endüstriyel gazlı ızgara modelleri oluyor. Daha ekonomik bir seçenek olması nedeniyle bu ürün modellerinin cazip bir seçeneğe dönüştüğünü söyleyebiliriz. Elbette sanayi tipi elektrikli ızgara çeşitleri de ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle doğalgaz bağlantısının olmadığı mekanlar için bu ürünler düşük enerji tüketimi seçeneği sunabiliyor.

Tasarım açısından da ürün modellerini iki farklı grupta incelemek mümkün. Bunlar alt dolaplı ve alt dolapsız modellerdir. Dolaplı olan modeller özellikle küçük mekanlar için harika bir seçim olabilir. Bu tasarımlar Öztiryakiler ızgara çeşitleri gibi kalitesini kanıtlamış markaların geniş ürün gamı içerisinde pek çok farklı model sunabiliyor. Daha farklı markaların üretimleri arasında da ihtiyaca yönelik modelleri bulmak mümkün!

Bu arada ızgara çeşitleri tip açısından da 4 farklı grupta değerlendirilebilir. Bunlar;

  • Nötr
  • Lavataşlı
  • Döküm
  • Plate

Uzun kullanım ömrüne maksimum düzeyde önem verenler seçimini genellikle döküm ızgaralar yönünde kullanıyor. Peki, bu ürünleri hem özellikleri hem de fiyatları ile birlikte gözden geçirmek için ne yapmalı?

Bu noktada önerimiz internetten faydalanmanız olacak. Online olarak https://www.mutbex.com/izgaralar adresine tıklamanız durumunda tasarımları geniş bir seçenek yelpazesi halinde gözden geçirebilirsiniz. Modelleri incelediğinizde hangilerinin sizin için daha cazip bir seçenek olduğunu da kolaylıkla tespit etmiş olacaksınız. Bu sitede model seçenekleri fazla ve fiyatlar da gayet makul seviyede seyrediyor. Mutlaka göz atmanız gereken platformlardan biridir.

Yorumlar (0)
banner442