23 Nisan Atakul'da Balkonlarda Kutlanacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atakum balkonlarında ve sokaklarında yine sanat ve müzikle bayram sevinci yaşanacak. 

Yerel 20.04.2021, 20:50 20.04.2021, 21:43
23 Nisan Atakul'da Balkonlarda Kutlanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl da Atakum’da balkonlarda kutlanacak.

Atakum Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’da hazırladığı özel programla birlikte koronavirüs kısıtlamalarında bayram sevincini çocukların evlerine taşıyacak. Atakum sokaklarında yine sanat ve müzikle bayram 23 Nisan Bayramı kutlanacak.

DİĞER 23 NİSAN HABERLERİ

23 Nisan Bayram coşkusu Atakumluların evlerine taşınacak. Etkinlikler eşzamanlı olarak gün boyunca kentin kırsal mahallelerinden merkez mahallelerine kadar birçok noktada devam edecek. Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi ekipleri, 23 Nisan’a özel hazırladıkları hediye paketleri ile Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin çocuklara özel kaleme aldığı mektupları Atakum’un 26 kırsal mahallesinde tüm çocuklara ulaştıracak.

Kırsal mahallelerdeki bir başka bayram sürprizi ise çocuk tiyatrosu olacak. Gün boyu kırsal mahallelerdeki çocukları ziyaret edecek olan çocuk tiyatrosu ekipleri sergileyecekleri tiyatro oyunlarıyla bayram coşkusunu yaşatacak. Atakum Belediyesi’nin üstü açık bayram otobüsü de merkez mahallelerde yurttaşlara bayram sevincini taşıyacak. Marşlar çalarak sokakları dolaşacak olan bayram konvoyuna 10 kişilik sokak sanatları gösteri ekibi de eşlik edecek.

Ekip içerisindeki maskotlar, jonglör, uzun bacak gibi sokak sanatçıları da çocukların balkonlarının önünde durarak kısa gösteriler sergileyecek.

HACİVAT VE KARAGÖZ

Ramazan akşamlarının değişmez eğlencesi, çocukların da ilgiyle izlediği Hacivat ve Karagöz gösterisi toplu konut alanlarında çocuklarla buluşacak. Usta sanatçılar, geleneksel gölge oyunu ile çocuklara unutulmayacak bir bayram yaşatacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)