Alexa

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kermesi

ADD Samsun Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile açtıkları Çocuk Panayırı, Kermesi açılışı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katılımıyla açıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kermesi

ADD Samsun Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile açtıkları Çocuk Panayırı, Kermesi 19 Nisan Cuma Günü Çiftlik Caddesi Uslular Apt. No:63 Nolu yerde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstam Kara, Samsun Eğitim Derneği Başkanı Emin Kırbıyık, İyi Parti Samsun İl Yöneticisi Saydam Bayram ve  bir çok demokratik kitle örgütleri başkanları, üyeler ve halkın katılımı ile Saat 13.30 da gerçekleşti.

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:

Sevgili dostlar, Samsunlular ve basınımızın sevgili temsilcileri; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kermesimize ve Çocuk Panayırımıza hepiniz hoş geldiniz. Şahsım ve ADD Samsun Şubesi yönetimim adına sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Samsun her zaman çok önemli ve değerli bir şehir olmuştur. Bu yıl daha bir önemli, daha bir gözde…Bu yıl Samsun Yılı, Bu Yıl Atatürk yılı… Hepimiz bunun için durmadan ve dinlenmeden çalışıyoruz.

Atatürk Devriminin, Anadolu Devriminin en büyük öznesi olan TAM BAĞIMSIZLIK ve MİLLİ EGEMENLİK’in temelleri şehrimizden başlayan büyük bir yürüyüşle başladı. Bu Yıl Destansı yürüyüşün ve Destanın yani Milli Mücadelenin 100. Yılını, Milli Egemenliğimizin simgesi olan TBMM’nin kuruluşunun da 99. Yılını kutluyoruz. Tüm Ulusumuza kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıktıktan sonra, Ülkenin dört bir yanında yanan çoban ateşlerini bir araya getirmedikten sonra; Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin verilemeyeceğini bilerek; 23 Nisan 1920 de Türkiye Büyük Millet Meclisini açmıştır.

Her yaptığı işte Ulusunu arkasına alan Ulu Önder; Tam Bağımsız ve Milli Egemen bir devlet hayalini yine milletine güvenerek gerçekleştirmiş ve Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir derken buna yakışan rejim sistemini de Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırmıştır ve tabii ki bunu hep inandığı ve güvendiği çocuklarımıza, gençlerimize emanet etmiştir.

Cumhuriyetimiz kurulduğundan beri birçok badireler geçirmiş olsa da, Cumhuriyetin kuruluş temeli olan Atatürk İlke ve Devrimleri çok yara almış olsa da; biz bu temellere inananlar hep dedik ki yılmadık, yorulmadık mücadelemiz devam edecek. Bugün bakıyorum Ülkemin dört bir yanında çoban ateşleri yanmaya başladı. 31 Mart Yerel seçimleri ile demokrasiye, Cumhuriyete, Adalete ve sosyal hukuk devletine inanan ve güvenen halkın iradesi ie sandıkta demokrasi kazandı. Ülkemize gelen Baharı 19 Mayıs da 100. Yıl da şölenle kutlayacağız.

Kermesimiz 19-23 Nisan tarihlerinde açık kalacak. Üyelerimizin ve gönül dostlarımızın yaptığı hediyelik eşya, yiyecekler, çocuklar için oyuncak, kitap ve yiyecek satışı; çocuklarımız için birçok etkinliğimizin olacağı kermesimize tüm halkımızı bekliyoruz.

Kermes geliri, 19 Mayısta coşkuyla kutlayacağımız etkinliklerimize ve gençlerimizin eğitim burslarında, eğitim çalışmalarında kullanılacaktır.

23 Nisan Pazartesi sabah Saat:10.00 de Anıtta tören sonrası, Kurtuluştan Kuruluşa Samsundan Ankara’ya başlayacak yürüyüşü başlattıktan sonra yine burada olacağız. Çocuk Panayırımızın en etkin olduğu gün ise yine Kermes mekânı önünde, 23 Nisan Pazartesi günü Saat: 13.00-16.00 arası olacaktır. Şenlik yapacağız… Sonra Atakum Belediyesi Kültür Merkezinde ‘’Tam Bağımsızlık ve Milli egemenlik’’ konulu panelimiz olacak. Türker Ertürk, Prof. Dr. Nur Serter, Onur Öymen katılımcılar… Gece Mamur Dağında 100. Yıl yürüyüşünün ilk molası olacak ve kamp yapacağız.

Atatürk Türkiyesinin, Milli egemenliğin Millette olmasına inanan, demokrasi, laiklik mücadelesi veren Biz Mustafa Kemal Askerleri her zaman ki gibi görev başındayız. Her zamanki gibi biz Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Ülkenin her yönden mengene içindeki bu haline ‘’Milli Egemenlik bizdedir’’ diye dur diyeceklerine inanıyoruz.

Biz Atatürkçüler buradayız ve Varız. Atatürk Cumhuriyetini, Aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz.

Başaracağız, Kazanacağız…

‘’Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’’

ADD Samsun Şube Başkanı

Dr. Işık ÖZKEFELİ

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 16:25
YORUM EKLE