Alexa

Açıkdil: Birinci Dusturumuz beraber yönetim

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, kentsel dönüşümün nasıl gerçekleşecebileceğinin şifrelerini açıkladı.

Açıkdil: Birinci Dusturumuz beraber yönetim
MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret etti. 

Kalabalık bir grup tarafından dernek binasında karşılanan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, kentsel dönüşümün nasıl gerçekleşecebileceğinin şifrelerini açıkladı. Ve Mart ayında açıklayacağını söylediği projelerle ilgili ipuçları verdi.

“Gelişen kente deneyimli başkan”  söylemi ile Yunusemre ilçesine hizmet için talip olan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret etti. Dernek yönetim kurulu üyelerinin geniş katılım gösterdiği ziyarette Dernek Başkanı Osman Yıldırım’dan,”Belediyede her aradığımızda ulaştık. Sizin gibi tecrübeli, deneyimli bir mimarın görev alması, adaylığınızı koymanızve bu göreve talip olmanız bizi mutlu etti. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum” sözleriyle Açıkdil’e tam destek geldi.

Kentteki en önemli sorunlardan biri otopark sıkıntısı ile ilgili,”Bıçak kemiğe dayandı” diyerek Yunusemre ilçesinde bu sıkıntının ve benzer sıkıntıların olmaması için hızlı bir imar planlamasının yapılması gerektiğini yoksa Yunusemre ilçesi gibi bakir bir bölgenin çarpık kentleşmeye kaptırılacağına dikkat çeken MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,”Yunusemre ilçesi’nde kalan 4 büyük mahalle. Manisa’nın göbeğinde olan bu mahallelerde kentsel yenilemeyi yapmak lazım. Ancak bu noktada mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın bir takım kuşkuları var. Ya müteahhit bulamazsam, ya istediğim kadar daire veremezlerse diye. İşte bu noktada bu durumun tek çözümü var. Öncelikle 150–200 konut yapılacak çünkü biz gözümüzle görmeden inanmıyoruz. Bu şekilde yapılan konutları arsa sahipleri gördükten sonra inanacaklar. Sonra vatandaşlarımız kuyruğa girecekler Kentsel yenileme bir kere başlarsa gerisi gelir.”Dedi.

Artan nüfus ile birlikte sıkıntı yaşanmaması için konut üretilmesi gerektiğine dikkat çeken MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı TOKİ’yi de eleştirdi.” Biz Manisa Belediyesi olarak 5 yıl boyunca TOKİ’yi kente sokmadık. Ve bundan sonra da TOKİ’yi sokmaya niyetimiz yok. Çünkü TOKİ’nin kente bir katkısı yok. Kentten bir çivi bile satın almıyorlar. Bu yüzden TOKİ’ye karşıyız.” şeklinde konuştu.

“Birinci düsturumuz Yunusemre’yi beraber yönetmek” sözleriyle yönetim kurulu üyelerinden destek gören MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, “ Hiçbir mimar kendine plan yapmaz, müşterisinin yaşantı ve isteklerine göre plan yapar. Kentsel Yenilemede o mahallede yaşayan insanımıza vatandaşımıza sorulması gerek. İnsanlar yönetim söz sahibi olurlar da fikirleri sorulursa kenti sahiplenirler ve insanlar kenti sahiplenirse daha duyarlı olur kentini severler. Bu açıdan bakıldığında sokakları kirletmez, kentin mobilya ve kullanılan bank, aydınlatma direkleri, çocuk oyuncağı gibi belediye malına zarar vermezler. O yüzden her mahalleden fikir alınarak projeler hayata geçirilecek.” Diyerek Laleli, Mimar Sinan Bulvarı ve Üniversite taraflarında animasyonlu proje hazırlıyoruz en kısa zamanda açıklayacaklarını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 23:14
YORUM EKLE